بهشتی به نام باغ بابولی در قلب فلورانس

بهشتی به نام باغ بابولی در قلب فلورانس

بهشتی به نام باغ بابولی در قلب فلورانس

این بهشت زیبا به دستان ظریف بانویی از فلورانس به نام الئونارا تولد و طراحی شده است که امروزه گردشگران زیادی را به باغ بابولی فلورانس جلب می‌کند و از زیبایی‌های شگفت‌انگیز و کهن این باغ حیرت‌زده می‌شوند.

تاریخ شکوفایی این باغ، به قرن 16 میلادی باز می‌گردد که نشان از این است که باغ بابولی زیبا و با اصالت است که قرن‌هاست نگین سبز فلورانس است.

 

اگر از علاقه‌مندان شهر فلورانس هستید، برای سفر به ایتالیا کلیک کنید.

undefinedشکوه معماری در باغ بابولی فلورانس

باغ بابولی، نگین سبز فلورانس

ساعت‌ها می‌توانید در این باغ سرسبز قدم بزنید و از هوای مطبوعی که از بوی مرکبات درختان کهن سر به فلک کشیده آن به مشام می‌رسد، لذت ببرید و مجسمه‌های زیبای هنرمندان فلورانس را در سایه سار درختان ببینید. قدم زدن در این باغ تیری است که دو هدف را نشانه میزند؛ بودن در طبیعتی بکر و دیدن معماری باشکوه و بازدید از آثار هنری ارزشمند که در مساحت ۳۲۰ مترمربع وسعت دارد و یکی از شاهکارهای معماری و زیباترین باغ‌های دنیا در قلب فلورانس است که توصیه می‌شود دیدن باغ بابولی را از دست ندهید.

 undefined

باغ بابولی شکوهی از طبیعت بکر فلورانس

 

باغ بابولی در فراز بام تپه‌های فلورانس

این باغ سرسبز و دل‌انگیز بر فراز تپه‌های بابولی قرار دارد که تا قصر پیتی وسعت دارد. در باغ بابولی می‌توان کل فلورانس را دید که منظره‌ای زیبا برای عکاسی است و شما می‌توانید زیباترین عکس‌ها را از فلورانس در آلبوم خود در باغ بابولی ثبت کنید و در یکی از پربازدیدترین باغ‌های جهان که سالیانه 88 میلیون گردشگر را از سراسر دنیا به خود جلب می‌کند، قدم بزنید.

undefinedتمدن فلورانس در باغ بابولی

باغ موزه‌ بابولی فلورانس

Baboli Gardens یا باغ بابولی تنها یک باغ نیست بلکه موزه‌هایی در این باغ وجود دارد که تمدن فلورانس را در خود برای گردشگران از سراسر دنیا نشان می‌‌دهد. مجسمه و عتیقه‌هایی که در این موزه وجود دارد از دورانی خبر می‌دهد که نشانه تمدن ایتالیا است. علاوه بر این موزه‌ها جشنواره‌هایی در باغ بابولی برگزار می‌شود که جذابیت باغ را برای بازدیدکنندگان دو چندان می‌کند.
undefined

مجسمه‌های سنگی مرمرین باغ بابولی

بهترین فصل بازدید از باغ بابولی فلورانس

بسیاری از محلی‌های شهر فلورانس برای پیک نیک به باغ بابولی می‌روند و بدون پرداخت مبلغی می‌توانند از محیط این باغ استفاده کنند و گردشگران نیز از کافی‌شاپ‌ها و رستوران‌های باغ بابولی استقبال زیادی می‌کنند و طعم به یاد ماندنی قهوه‌های ناب ایتالیایی را هیچ‌گاه از یاد نمی‌برند. فواره‌هایی که در وسط باغ بابولی است طراوت را به محیط باغ بخشیده که در فصل‌های ( آوریل، نوامبر تا دسامبر) بهترین زمان برای بازدید از باغ بابولی است که بیشترین سرسبزی و طراوت را در باغ مشاهده می‌کنید.

 

راضیه احسان زاده فرد؛ دانشجوی دکترای زبان و ادبیات فارسی، می‌نویسم و مانا میمانم!

ادامه مطلب ...