برج اصلی شهر فرانکفورت

برج اصلی شهر فرانکفورت

برج ماین فرانکفورت

فرانکفورت به شهر آسمان‌خراش‌ها نیز معروف است اما تنها آسمان‌خراشی که به روی عموم باز است، برج ماین یا برج اصلی فرانکفورت در کشور آلمان است. بهترین مکان برای شروع یک مسافرت خاطره‌انگیز در فرانکفورت، برج اصلی این شهر است. از بالای این برج نمایی بسیار زیبا از شهر و رودخانه خواهید دید. این برج که 199.5 متر ارتفاع دارد، تنها مکانی است که نمایی کامل و 360 درجه از شهر به شما نشان می‌دهد. آسانسور این برج شما را تا ارتفاع 190 متری بالا می‌برد و منظره‌ای زیبا از شهر را جلوی دیدگان شما قرار می‌دهد. برج اصلی شهر که در سال 1999 ساخته‌شده است، یکی از کارهای اساسی و مهم در معماری مدرن است که در قلب محدوده‌ی تجاری شهر قرار دارد و می‌توان از اکثر بخش‌های مرکز با پای پیاده به آنجا رسید.

undefinedساختمان برج اصلی فرانکفورت

برج اصلی شهر، از اتصال دو ساختمان تشکیل‌شده است. ساختمانی مکعب شکل، با ارتفاع 170 متر و ساختمانی با شکل استوانه با ارتفاع 199.5 با نمایی از جنس شیشه در کنار رود ماین خودنمایی می‌کند. این ساختمان دارای 62.000 مترمربع فضای اداری، 2550 پنجره و 1090 پله است. این برج تنها ساختمان شهر فرانکفورت است که نمایی کاملاً شیشه‌ای دارد.

ساکنان برج اصلی شهر فرانکفورت

گروه هلابا (Helaba Collection) که درزمینهٔ هنرهای معاصر فعالیت می‌کند، از فضای داخلی این برج برای کارهای خود استفاده می‌کند. در سالن ورودی برج اصلی شهر فرانکفورت، تصویر موزاییکی بزرگی به نام «گام‌های فرانکفورت» که استفن هابر خالق آن است و در آن‌جا یک ویدئو از بیل ویولا، هنرمند آمریکایی مشاهده خواهید کرد.

undefinedبرفراز برج اصلی شهر فرانکفورت

در قسمت بالایی برج استوانه‌ای شکل دو فضا دیدبانی به همراه دوربین‌های مخصوص برای دیدن شهر تعبیه‌شده است. اگر می‌خواهید شامی عالی و خاطره‌انگیز بر فراز شهر داشته باشید، می‌توانید از رستوران این مجموعه که در طبقه 53 واقع‌شده است استفاده کنید. البته توصیه می‌کنم برای صرف شام حتماً از قبل اقدام به رزرو نمایید تا با مشکل مواجه نشوید، اما اگر برای استراحت، یا صرف نوشیدنی در حین قدم زدن به این مکان مراجعه کنید نیازی به رزرو نخواهد بود.

undefinedرستوران برج اصلی شهر فرانکفورت

ساعت کار برج اصلی شهر

ورود به سالن و لابی برج برای عموم آزاد و رایگان است، اما برای دیدن قسمت بالایی برج باید بلیت تهیه کنید. قیمت این بلیت 6 یورو و 50 سنت است. ساعات بازدید از این برج نیز در روزهای یکشنبه تا پنج‌شنبه از ساعت 10 صبح تا 7 بعدازظهر و روزهای جمعه و شنبه از 10 صبح تا 9 شب است. لازم به ذکر است که حتماً در هنگام مراجعه شرایط آب‌وهوا را مدنظر قرار دهید زیرا در هنگام شرایط نامساعد جوی، محوطه بازدید شهر از دسترس عموم خارج می‌شود. رستوران این برج نیز روزهای سه‌شنبه تا شنبه از ساعت 17:30 تا 1 بامداد پذیرای مهمانان است.

امیر یارایی، کارشناس تولید محتوا، عاشق تجربه‌های جدید

ادامه مطلب ...