خانه کهن اپرا فرانکفورت

خانه کهن اپرا فرانکفورت

خانه کهن اپرا فرانکفورت، بازگشت یک شکوه

در سال 1880 آلمانی‌ها با هزینه‌ای در حدود 2 میلیون مارک صاحب یک خانه اپرا در قلب فرانکفورت شدند. ریچارد لوکای آلمانی که در برلین به دنیا آمده بود خانه اپرای کهن فرانکفورت را با معماری و سبک و سیاق ایتالیایی و شبیه به ساختمان‌های دوره‌ی رنسانس ساخت. جنگ جهانی دوم خرابی‌ها و صدمات بسیاری برای دنیا داشت و برای فرانکفورت یکی از این صدمات نابودی کامل این بنا بود. مسئولان شهر فرانکفورت با کمک مردم هنردوست این شهر پس از اتمام جنگ جهانی با هزینه‌ای در حدود 150 میلیون مارک تصمیم به بازسازی خانه کهن اپرا گرفتند. تعداد کمی از ساختمان‌هایی که در دوران جنگ‌ها تخریب‌شده‌اند، پس از بازسازی می‌توانند به شکوه گذشته خود بازگردند و خانه کهن اپرا یکی از آن‌ها است. روز 28 آگوست سال 1981 این سالن اپرا بازگشایی و تبدیل به یکی از مهم‌ترین سالن‌های کنسرت و اپرا در آلمان و جهان شد. سالانه بسیاری از هنرمندان معروف از سراسر جهان، جهت اجرا در این سالن درخواست ارائه می‌دهند.

undefinedنمای بیرونی خانه اپرای فرانکفورت

به دلیل این‌ که این ساختمان برای هدف خاصی ساخته‌شده است، شما به‌ تنهایی نمی‌توانید وارد آن شوید و باید برای دیدن یک اجرا بلیط تهیه کنید، اما دیدن ساختمان خانه کهن اپرا شهر فرانکفورت مخصوصاً در شب خالی از لطف نخواهد بود. نورپردازی بسیار زیبایی که روی این ساختمان و همچنین میدان کنار آن صورت گرفته است، یک شب زیبا و خاطره‌انگیز را برای شما رقم خواهد زد.

undefined

سالن خانه اپرای فرانکفورت

ظرفیت و سالن خانه کهن اپرا

سالن اصلی خانه کهن اپرا فرانکفورت که سالن گروبر نام دارد دارای 2500 صندلی است و سالن موتزارت پذیرای 700 نفر است. قیمت بلیت این سالن از 15 تا 165 یورو می‌باشد و گران‌ترین بلیت‌ها، قسمت‌هایی است که با رنگ زرد مشخص‌شده و رنگ بنفش ارزان‌ترین بلیت‌ها را شامل می‌شود.

undefinedنمایی از داخل خانه اپرای فرانکفورت

 

امیر یارایی

کارشناس تولید محتوا، عاشق تجربه‌های جدید

ادامه مطلب ...