رفع ریجکتی ویزای شینگن | ویزای شینگن

رفع ریجکتی ویزای شینگن | ویزای شینگن

چطور برای رفع ریجکتی ویزای شینگن را اقدام کنیم؟

 

در روند درخواست ویزا و گرفتن آن گاهی عوامل و مشکلاتی به وجود می­‌آید که ممکن است باعث ریجکت شدن ویزای شما شود. در این مقاله قصد ما این است که به مهم‌ترین دلایل ریجکت ویزای شینگن و همین‌طور طریقه‌­ی رفع ریجکتی ویزای شینگن پرداخته شود. در ادامه با ژیوار سفیر نوین همراه باشید.

در ابتدا به این نکته توجه داشته باشید که داشتن ویزای شینگن به معنی این نیست که شما بتوانید از هر مکانی وارد ناحیه شینگن بشوید. یعنی اینکه اگر شما ویزای شینگن خود را از کشور آلمان بگیرید ممکن است هنگام ورود از طریق مرز کشور هلند مقامات مرزی شینگن در هلند کاملا قانونی اجازه ورود به شما ندهند. به هر قسمتی از منطقه شینگن وارد می‌­شوید باید همیشه آماده پاسخگویی به بعضی سوالها در مورد سفر خود و علت آن، آدرس محلی که قرار است در آن اقامت داشته باشید و مدارکی که استطاعت مالی شما را نشان بدهد به همراه داشته باشید.

 

دلایلی که می­تواند باعث ریجکت ویزای شینگن بشود کدام‌اند؟

 

-         یکی از مهم‌ترین دلایل ریجکت ویزای شینگن می‌­تواند وجود نقص در مدارک ارائه شده از طرف شما باشد.

-         نداشتن بیمه درمانی مسافرتی مناسب، برای سفر به کشورهای اروپایی عضو شینگن که اجباری است.

-         نامعتبر بودن پاسپورت از دلایل دیگر رد شدن ویزای شما محسوب می­‌شود. گذرنامه شما فقط در صورتی قابل قبول است که باید حداقل دو صفحه خالی داشته باشد و اینکه حداقل سه ماه پس از تاریخ انقضای ویزای درخواستی اعتبار داشته باشد.

-         یکی دیگر از دلایل ریجکت ویزای شینگن می‌­تواند این باشد که هیچ تضمین مشخصی برای بازگشت خود ارائه نکرده باشید.

-         نداشتن توانایی تأمین مالی سفر و عدم وجود مدارکی که ثابت کند شما قادر به تأمین هزینه‌­های خود می‌­باشید.

-         نادرست بودن فرم درخواست ویزا ، که باید دقت کنید فرمی که ارائه می­‌دهید آخرین نسخه ارائه شده توسط سفارت کشور مقصد باشد.

-         نداشتن هدفی مشخص برای سفر و اقامت که باید بتوانید این را توجیه کنید که هدف واقعی شما از سفر به منطقه شینگن چیست؟

-         اگر قصد اقامت بیش از ۹۰ روز در منطقه شینگن را داشته باشید. ویزای شما در صورتی که ویزای کوتاه مدت شینگن را داشته باشید رد میشود.

-         اگر احساس بشود که ورود شما تهدیدی است برای امنیت منطقه شینگن قطعاً تا اثبات حسن نیت شما از ورودتان جلوگیری خواهد شد.

-         اگر سابقه اقدامات جنایی در گذشته یا در زمان حال داشته باشید به هیچ عنوانی نمی‌­توانید وارد این محدوده بشوید.

-         از  دلایل دیگر ریجکت ویزای شینگن مخدوش بودن یا آسیب دیدگی پاسپورت می­‌باشد.

-         عدم ارائه گواهی تولد یا ازدواجی که توسط سفارت یا کنسولگری کشور مقصد مورد پذیرش باشد. یعنی مدارک مربوط به تولد یا ازدواجتان باید ابتدا مورد تأیید مقامات رسمی کشور خودمان باشد و همچنین به صورت مجاز ترجمه شده باشد.

-         ورود به فرودگاه‌­هایی که از طرف مقامات کشورهای شینگن غیر مجاز اعلام می‌­شود هم گاهی باعث شده که درخواست ویزایی ریجکت بشود.

-         نداشتن سفر قبلی به خارج از ایران حتی به کشورهای همسایه نیز می‌­تواند موجب ریجکت شدن ویزایتان بشود.

-         گاهی داشتن دعوت­‌نامه هم خود باعث ریجکت ویزا شده است. با این تفکر که شما از طرف شخص دعوت کننده تأمین مالی بشوید و قصد بازگشت نداشته باشید. برای عدم برخورد به این مشکل باید مدارک منوط به بازگشت شما کامل باشد.

-         ساختگی یا صوری بودن هتل و یا هم‌خوان نبودن تاریخ بلیط و رزرو هتل هم خود باعث رد ویزا می‌­شود.

 

بعد از ریجکت شدن حداقل تا شش یا هشت ماه آینده به هیچ سفارت دیگری مراجعه نکنید چون ممکن است دوباره ویزای شما ریجکت بشود چرا که سفارت‌­ها در سیستم خود آلرت یا هشدار گذاشته­‌اند و ریجکتی شما را به بقیه سفارت­‌ها اطلاع می­‌دهند.

 

در نظر داشته باشید که سفارت مقصد در ایمیل دلایل ریجکت شدن ویزای شینگن شما را به اطلاع شما خواهد رساند.

 

مدارک معتبر، بهترین راه برای رفع ریجکتی ویزای شینگن است

رفع ریجکتی ویزای شینگن

برای اولین بار ممکن است درخواست شما برای ویزای شینگن به دلایلی که در مقاله ذکر شد رد شده باشد. برای اجرای مجدد پرونده و اطمینان از تأیید ویزا باید نواقص پرونده را رفع کرده­ باشید. برای درخواست مجدد ویزای شینگن در نامه­ ارسالی خود حتماً تاریخچه‌­ی آخرین درخواست، دلیل رد شدن و مراحل آنچه که انجام داده‌­اید را نیز قید نمایید. سپس برای مصاحبه دقت کنید که به سوالاتی که از شما پرسیده می­شود پاسخ­‌های کوتاه و مناسب و قانع کننده بدهید.

 

نکته : هنگامی که یک کشور عضو شنگن ویزا را رد می­کند، تمام اظهارات شما و علت تصمیم آنها را ثبت می­‌کند. به طور کلی در بین کشورهای عضو دیگر شینگن به اشتراک گذاشته نمی­‌شود، مگر اینکه این موضوع خیلی مهم باشد.

 null

اگر مواردی که در دنیا باعث رعب و وحشت می‌­شود و امنیت کشورها را به خطر می­‌اندازد مانند تروریسم، قاچاق و غیره موردی در پرونده کسی باشد یا به آن شخص مشکوک باشند و این مطلب در سفارت کشوری ثبت شود قطعاً با سایر کشورهای عضو شینگن به اشتراک گذاشته و گزارش داده می­‌شود و به هنگام بررسی پرونده هشدار در سیستم منتشر می­‌شود. حتی اگر برخی اسناد جعلی ارائه بشوند، در سیستم اطلاعات شینگن نیز منعکس خواهد شد.

اگر موارد ریجکتی شما از موارد فوق نباشد پس جای هیچ نگرانی­‌ای وجود ندارد. پس از تکمیل مدارک می­‌توانید دوباره ویزای شینگن درخواست دهید و به عنوان یک متقاضی جدید شناخته خواهید شد. شما به راحتی می‌­توانید از سفارت دیگر کشورهای عضو شینگن درخواست ویزا دهید و تاریخچه‌­ی شما تاثیری بر درخواست جدید نخواهد داشت.

 

راهنمایی جهت رفع ریجکتی ویزای شینگن

 

مشاورین ژیوار سفیر نوین با دانش و تجربه‌ای که در زمینه بررسی دلایل ریجکت ویزا و رفع این مشکل دارند، در کنار شما هستند و با ارائه دلایل قانع کننده به سفارت مورد نظر، اقدام به اخذ ویزاهای توریستی و… برای شما می­‌نمایند.

 

ادامه مطلب ...