سفارت مجارستان کجاست؟

سفارت مجارستان کجاست؟

چگونه به سفارت مجارستان برویم؟

مجارستان یکی از کشورهای اروپای مرکزی است که جاذبه‌های فراوانی دارد و مردم از پایتخت آن بوداپست، به دلیل تنوع و زیبایی‌های منحصر به فردش به عنوان پاریس شرق یاد می‌کنند. برای سفر به این کشور زیبا همچون سایر کشورها ابتدا باید برای دریافت ویزای آن اقدام کرد. خبر خوش این است که مجارستان یکی از کشورهای عضو پیمان شینگن است و اگر از قبل ویزای شینگن داشته باشید و اعتبار هم داشته باشد می‌توانید از همان استفاده کنید در غیر این صورت با توجه به هدف سفر خود باید مراحل دریافت ویزا را طی کنید.

انواع ویزای مجارستان به شرح زیر است:

-          ویزای توریستی

-          ویزای تجاری

-          ویزای شرکت در کنفرانس‌ها و سمینارها

-          ویزای ورزشی

-          ویزای تحصیلی

-          ویزای ملاقات با بستگان

پس از انتخاب نوع ویزای خود از سایت کارگزاری سفارت مجارستان اگر قصد دارید تا کمتر از 90 روز اقامت داشته باشید برای دریافت ویزای کوتاه مدت از سایت کارگزار سفارت مجارستان به آدرس https://www.vfsglobal.com/Hungary/Iran/ نسبت به دریافت وقت و یا همان نوبت در سفارت اقدام کنید و اگر بیش از 90 روز قصد اقامت دارید برای دریافت ویزای بلندمدت جهت تعیین وقت با قسمت کنسولگری سفارت مجارستان در تهران تماس بگیرید.

بعد از تعیین وقت، نوبت به این می‌رسد تا حضورا به سفارتخانه مجارستان در تهران رفته و مدارک لازم را تحویل دهید و اطلاعات لازم را ثبت کنید. البته لازم به ذکر است که برای دریافت ویزای کوتاه مدت باید به کارگزاری سفارت یا همان شرکت وی اف اس گلوبال مراجعه کنید.

در نهایت حداقل پس از گذشت 21 روز کاری، ویزای شما صادر خواهدشد.

undefinedبوداپست شهر زیبای مجارستان

 

برای یک سفر رویایی به بوداپست بر روی سفر به مجارستان کلیک کنید.

سفارتخانه مجارستان کجاست؟

همانطور که قبلا گفتیم برای دریافت ویزای کوتاه مدت باید به شرکت وی اف اس گلوبال به عنوان کارگزار رسمی مجارستان به آدرس "تهران، خیابان پاسداران. گلستان ۵، خیابان موسوی، میدان هروی، مرکز خرید هروی، طبقه ۴" مراجعه کنید.

برای دریافت ویزای بلند مدت نیز می‌بایست در زمان تعیین شده به کنسول‌گری سفارتخانه مجارستان به آدرس " تهران، دروس، میدان هدایت، خیابان شادلو، پلاک ۱۶" مراجعه کنید. 02122550471

کنسول‌گری سفارتخانه از یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 9 صبح تا 4 بعد از ظهر آماده خدمت‌رسانی به شما می‌باشد. برای آشنایی بیشتر با سفارتخانه و کسب اطلاعات بیشتر نیز می‌توانید به وب‌سایت رسمی آن به آدرس  teheran.mfa.gov.hu/irn مراجعه کنید.

undefinedچگونه می‌توان به سفارت مجارستان رفت؟

از چه مسیری به سفارتخانه مجارستان برویم؟

اگر می‌خواهید با وسیله نقلیه شخصی خود به این سفارتخانه و یا شرکت وی اف اس گلوبال بروید بهترین کار این است که از اپلیکیشن‌های مسیریاب استفاده کرده و بهترین مسیری را که ترافیک سبک‌تری دارد انتخاب کنید. اگر اول وقت و یا بعد از ساعت نهار کارکنان آنجا باشید شانس اینکه بتوانید جا پارک بهتری پیدا کنید بیشتر است در غیر این صورت در ساعات شلوغی برای پیدا کردن جاپارک باید سری به خیابان‌های اطراف بزنید. اما اگر بخواهید کمی هم در اطراف سفارتخانه به تفریح بپردازید بهتر است از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنید چون بعد از ظهر موقع برگشت ترافیک این منظقه به شدت سنگین خواهدشد.

نزدیک‌ترین ایستگاه مترو نیز ایستگاه قلهک است که از آنجا تا سفارتخانه حدود 10 دقیقه راه است.

قلهک یکی از محله‌های قدیمی تهران محسوب می‌شود و از لحاظ تفریحی موقعیت خوبی دارد. پس از انجام کارهای خود می‌توانید درکافه‌ها و رستورانهای این اطراف یک خوراکی خوشمزه نوش‌جان کنید. برای مثال کافه درسا و وی‌کافه که در نزدیکی مترو قلهک قراردارند گزینه‌های خوبی هستند. برای سپری کردن اوقات خود در آرامش نیز می‌توانید به گالری گلستان و یا شهر کتاب الماس بروید که به سفارت مجارستان بسیار نزدیک هستند، حتی برای دیدن یک فیلم می‌توانید سری به پردیس سینمایی قلهک بزنید.

برای رفتن به کارگزاری سفارت نیز می‌توان از نزدیک‌ترین مترو به مرکز خرید هروی که ایستگاه هروی است استفاده کرد. از آنجا تا این شرکت با پای پیاده کمتر از 10 دقیقه راه است.

پیشنهاد می‌کنیم بعد از اتمام کارهای خود برای کمی نشاط بیشتر کمی در اطراف میدان هروی به تفریح بپردازید. این محدوده کافه‌ها و کافه‌قنادی‌های معروفی دارد مانند شیرینی کوک و نان‌کافه، همچنین برای کمی تفریح تاریخی می‌توانید به عمارت عین‌الدوله که کمی بالاتر از میدان هروی در خیابان جمالی قراردارد، بروید. اگر هم اهل هنر هستین می‌توانید سری به گالری گاما بزنید و در نهایت با روحیه‌ای شاد به خانه بروید.

 

اگر به دنبال سفر به مجارستان هستید با مشاوران ژیوار تماس بگیرید:

02154795000

 

ادامه مطلب ...