پنج دلیلی که باید به سورنتو سفر کرد

پنج دلیلی که باید به سورنتو سفر کرد

سفر به سورنتو، سرزمین عجایب ایتالیا

کشور ایتالیا، محل تولد پیتزا و بسیاری از غذاهای محبوب این روزهای ما است. شهر فلورانس در ایتالیا با معماری بی‌نظیر که چشم هر بیننده‌ای را به سمت خود می‌کشاند. کشوری که پر از شور و هیجان، غذاهای لذیذ، چشم‌اندازهایی فوق‌العاده، تاریخی غنی و معماری بی‌نظیر است. اصلاً مهم نیست که چند بار به ایتالیا سفر کنید، در هر سفر باز هم از تمام زیبایی‌های این کشور لذت خواهید برد و بخشی از خیابان‌ها و ساختمان‌های قدیمی، ساحل‌های زیبا، موزه‌ها، آثار هنری را ببینید و از غذاهای خوشمزه این کشور میل کنید. زادگاه رنسانس و مرکز امپراتوری روم، با نشانه‌های بسیار غنای فرهنگی و سبک معماری منحصربه‌فرد خود را به همگان گوشزد می‌کند. ایتالیا بیشترین آثار ثبت‌شده در فهرست میراث جهانی یونسکو را دارد.

 

اگر قصد سفر به سورنتو را دارید، بر روی تور سورنتو کلیک کنید.

undefined

سورنتو، شهری با منظره‌ای رویایی

سورنتو نام شهری کوچکی با مساحت 9 کیلومترمربع است که در منطقه جنوب غربی ایتالیا و استان ناپل قرار دارد. کوه‌های زیبا، مناظر فوق‌العاده، دره‌های عمیق و تپه‌های چشم‌نواز این شهر در نگاه اول شما را به سمت خود جذب می‌کند. این شهر کوچک با جمعیتی در حدود 17 هزار نفر را با لیموترش نیز می‌شناسند. لیموترش در این شهر علاوه بر چاشنی غذا به‌عنوان میوه هم خورده می‌شود و کمتر شهروند سورنتو است که روز را بدون خوردن لیموترش سپردی کند و به شب برساند. مردم سورنتو لیموترش را به‌عنوان میوه زندگی می‌شناسند. باغ‌های مرکبات و به‌خصوص لیموترش این شهر نیز منظره‌ای بی‌بدیل خلق می‌کند و بازدید از آن هر بیننده‌ای را سر شوق می‌آورد.

undefinedنمایی از ساحل سورنتو

5 دلیل برای سفر به سورنتو

1. مناظر بی‌بدیل شهر سورنتو

شهری که کوه وزوویس را در خود دارد و در کنار آن از مناظر زیبا دریا بهره‌مند‌ است. سکونتگاه‌های صخره‌ای مسحورکننده و چشم‌اندازهای خیره‌کننده این شهر خود دلیلی برای مسافرت به آن است. مناظری که از زیبایی آن خسته نخواهید شد و از تنوع بسیاری برخوردار است. ساحل صخره‌ای و زیبای سورنتو نیز خود می‌تواند دلیلی برای سفر به این شهر باشد.

2. دره آسیاب‌ها

در مرکز بخش تاریخی شهر سورنتو، دره‌ای عمیق قرار دارد. در قرن دهم در این دره چندین آسیاب ساخته‌شده که تا قرن نوزدهم از آن‌ها استفاده می‌کردند، اما از آن زمان به بعد به حال خود رها شدند. اکنون پوشش گیاهی سرتاسر این ساختمان‌ها را فراگرفته و مکانی دیدنی و منحصربه‌فرد برای بازدید به وجود آورده است.

undefinedدره آسیاب ها، سورنتو

3. بازدید از جزیره کاپری و پمپئی

تعدادی کشتی تفریحی از این جزیره به مقصد جزیره زیبای کاپری و شهر سوخته پمپئی حرکت می‌کند. پمپئی نام شهری در جنوب ایتالیا است. این شهر و ساکنان آن بر اثر آتش‌فشان کوه وزوویس که در سال 79 میلادی اتفاق افتاد زیر 4 تا 6 متر خاکستر آتش‌فشانی و خاک مدفون شد. این شهر که یکی از میراث جهانی یونسکو حساب می‌شود، در سال بیش از دو میلیون و پانصد هزار بازدیدکننده دارد. جزیره کاپری نیز با آثاری همچون کاخ جویز، بوستان آگوستو، مارینا پیکولا، میدان پیاتزا اومبرتو و طاق نمای طبیعی از نقاط دیدنی کشور ایتالیا به شمار می‌رود.

در تور ایتالیا به این شهر اعجاب انگیز سفر خواهیم کرد.

undefinedجزیره کاپری و پمپئی

4. ساحل زیبای آمالفی

ساحل آمالفی، تنها ساحل یک شهر نیست. بلکه به مجموعه روستاها و شهرهای مختلفی در جنوب ایتالیا گفته می‌شود که با دیدن روستاهای رنگارنگ تراشیده شده در صخره‌ها، گیاهان معطر، غذاهای خوشمزه ایتالیایی و آب‌های فیروزه‌ای دریا سفری دل‌نشین را برای شما به وجود می‌آورد. بسته به جهت سفر شما سورنتو نقطه شروع یا پایان این ساحل است.

undefinedساحل زیبای آمالفی

5. تاریخ غنی شهر سورنتو

سورنتو شهری است که تاریخ تأسیس آن به قبل از امپراتوری رومی می‌رسد. همچنین به دلیل آب‌وهوای دلپذیرش، مکان تعطیلات مورد علاقه برای امپراتور کلودیوس و تیبریوس بود. امروز علاوه بر تمام شگفتی‌های طبیعی، می‌توانید در مورد فرهنگ ایتالیایی و تاریخ در موزه‌ها، کلیساها و ویلاهای لوکس یاد بگیرید و حتی به کشف ویرانه‌های روم در Punta بپردازید.

undefined

 

امیر یارایی

کارشناس تولید محتوا، عاشق تجربه‌های جدید

ادامه مطلب ...