6 سوغاتی در سفر به آلمان

6 سوغاتی در سفر به آلمان

6 سوغاتی در سفر به آلمان

برای خرید یک سوغاتی خوب ملاک‌هایی نظیر قیمت و کیفیت مدنظر هر خریداری است؛ اما ملاک دیگری نیز مهم است و آن این است که آن سوغاتی منحصربه‌فرد و مخصوص آن کشور باشد. آلمان نیز سوغاتی‌های خاص و منحصربه‌فرد دارد. در این مطلب به 6 عنوان از مهم‌ترین و جذاب‌ترین سوغاتی‌های آلمان اشاره می‌کنیم.

undefined

 تکه‌ای از دیوار برلین

پس از پایان جنگ جهانی دوم قرار شد برلین توسط چهار کشور پیروز اداره گردد اما بعد از چند سال تصمیم جدیدی گرفته شد و قسمت غربی و شرقی این شهر را با دیواری به طول 155 کیلومتر و ارتفاع 3.6 متر جدا کردند. سرانجام در سال 1989 این دیوار دیگر کارایی خود را از دست داد و اکنون شما می‌توانید تکه‌ای از آن را به‌عنوان سوغات سفر خود از آلمان خریداری کنید

 undefined

 

 ساعت کوکو

ساعت کوکو (Cuckoo Clock) یکی از محصولاتی است که سال‌های بسیاری در کشور آلمان تولید می‌شود. این ساعت‌ها که ابتدا در منطقه بلک فارست یا جنگل سیاه ساخته می‌شده اکنون در تمام آلمان یافت می‌شود. صدای کوکوی آن در زمان تعویض هر ساعت خود بهترین نشانه برای شناخت آن‌ها است. این ساعت‌ها معمولاً از چوب ساخته‌شده‌اند و روی برخی از آنان حکاکی‌های بسیار زیبا انجام‌شده است؛ اما در ساخت برخی از آنان از طراحی‌های مدرن‌تری استفاده‌شده و جنس تعدادی از آنان از استیل است. هنگام خرید به یاد داشته باشید که بهترین برند این ساعت‌ها برای خرید، برند شواتزوالت (Schwarzwald) یا شرکت بلک فارست (Black Forest Clock Association) است.

undefined

 شکلات

می‌توان از شکلات به‌عنوان یکی از محبوب‌ترین خوراکی‌های دنیا نام برد. بسیاری از کشورها نیز شکلات می‌سازند اما آلمان یکی از کشورهایی است که در رتبه‌های بالا در لیست بهترین شکلات سازهای دنیا قرار دارد. کارخانه‌های متعدد و معروفی در آلمان شکلات می‌سازند که شاید نام تعدادی از آن‌ها به گوش شما خورده باشد. برندهایی نظیر، مرسی (Merci)، میلکا (Milka)، کیندر (Kinder)، تافیفی (Toffifee) و دوپلو (Duplo) از معروف‌ترین این کارخانه‌های شکلات‌سازی است.

 undefined

 

 کشتی در بطری

ساخت کشتی در بطری شیشه‌ای تاریخچه‌ای نزدیک به دو قرن دارد. دریانوردان اولین سازندگان این اشیا زیبا بودند. وجود شی یا اشیایی که در بطری وجود دارد و از دهانه ورودی آن بزرگ‌تر است علاقه و کنجکاوی بسیاری از بینندگان را برمی‌انگیزد. در سفر به کشور آلمان می‌توانید یکی از این کشتی در بطری‌ها را خریداری کنید و به یادگار بیاورید.

undefined

 تزئینات روی درخت کریسمس

جشن کریسمس در آلمان قدمتی به اندازه این جشن در بریتانیا دارد و آلمانی‌ها از هر فرصتی برای نشان داد این مراسم سنتی و قدیمی به گردشگران استفاده می‌کنند. آلمانی‌ها یکی از اولین کشورهایی بودند که تزئینات مربوط به این جشن را ساختند. این وسایل بسیار متنوع و زیبا هستند و جنس‌های متنوعی نظیر چوب و پلاستیک دارند. اگر اصل بودن جنس برایتان مهم است حتماً دقت کنید که جنس چینی که اکنون در آلمان وجود دارد را خریداری نکنید.

undefined

6. اسباب‌بازی‌های کارخانه اشتایف

کارخانه اشتایف یکی از قدیمی‌ترین و بهترین تولیدکنندگان اسباب‌بازی در آلمان است و مجموعه‌های متعددی از اسباب‌بازی دارد که خرس تدی از محبوب‌ترین و معروف‌ترین آن‌ها است. این محصولات که از مرغوب‌ترین مواد اولیه ساخته می‌شود تا هیچ‌گونه مشکلی برای کودکان به وجود نیاورند. همچنین این اسباب‌بازی‌ها مورد توجه مجموعه‌داران نیز واقع‌شده است.

undefined

امیر یارایی، کارشناس تولید محتوا، عاشق تجربه‌های جدید

ادامه مطلب ...