قلعه قدیمی Palazzo Vecchio در قلب فلورانس

قلعه قدیمی Palazzo Vecchio در قلب فلورانس

قلعه قدیمی Palazzo Vecchio در قلب فلورانس

خاندان قدرتمندی به نام خاندان ووچه در شهر فلورانس معماران و هنرمندان زیادی را به کار گرفتند تا قلعه‌ قدیمی فلورانس را بنا کنند. این قلعه که در قلب شهر فلورانس ساخته شده و از تمام نقاط شهر می‌توان به آن دسترسی داشت، امروزه به یکی از معروف‌ترین و پربازدیدترین قلعه‌های فلورانس تبدیل شده است که گردشگران زیادی را به خود جلب می‌کند.

برای سفر به این قلعه قدیمی در تور ایتالیا با ژیوار همراه شوید.

 undefined

تجمع گردشگران برای بازدید از قلعه قدیمی فلورانس

قلعه قدیمی مرموز و دارای گذرگاه‌ها مخفی در فلورانس

تصور کنین روزی خانه‌ای زیبا را بنا کنید و تبدیل به موزه آثار باستانی شهرتان شود و نام خاندان شما را تا همیشه در تاریخ به یادگار نگه دارد. نام این قلعه در فلورانس، به نام Palazzo Vecchio شهرت دارد. این قلعه که دارای اتاق‌های زیادی است، گذرگاه‌های مخفی دارد که موجب مرموز بودن این قلعه قدیمی در فلورانس شده است. طراحی و دکور این قلعه نیز بی‌نظیر است و زیبایی آن را دو برابر کرده است.

undefinedبرج ساعت بر فراز قلعه قدیمی فلورانس

تماشای غروب فلورانس بر بام قلعه قدیمی فلورانس

دیدن غروب خورشید از بام قلعه قدیمی فلورانس بسیار تماشایی است و شما می‌توانید بعد از دیدن فضای داخلی قلعه و گذر کردن از اتاق‌های آن و کشف گذرگاه‌های مخفی که اتاق‌ها را به هم وصل می‌کند به بام قلعه رفته و شاهد این منظره زیبا باشید. توجه کنید که برای ورود به بام قلعه باید بلیتی که هنگام ورود به قلعه آن را تهیه کردید به همراه داشته باشید.

undefinedورودی درب قلعه قدیمی فلورانس

 

شکوه معماری در قلعه قدیمی فلورانس

بنای قلعه قدیمی Palazzo Vecchio به سبک معماری گوتیک است که مکعبی بوده و با دو ردیف پنجره در نمای قلعه دیده می‌شود و آرک‌هایی نیز بر فراز قلعه طراحی شده است. زمانی که دشمن به قلعه قدیمی فلورانس حمله می‌کرد برای پرتاب سنگ و مذاب از این آرک‌ها استفاده می‌کردند.

undefinedنمای زیبای داخلی قلعه قدیمی فلورانس

برج ساعت قلعه قدیمی فلورانس

بر فراز قلعه قدیمی فلورانس برجی افراشته شده است که 94 متر ارتفاع دارد و ساعت بزرگی در آن طراحی شده است. جالب است بدانید که در داخل برج ساعت، دو زندان کوچک قرار دارد که در سال‌های 1435 و 1498 مردانی به نام کوزیمو دیمیتری و جیرالامو ساونارولا در آن زندانی بودند.

undefinedحیاط بدون سقف قلعه قدیمی فلورانس

اداره شهردار فلورانس در قلعه قدیمی

قلعه قدیمی فلورانس که امروز تبدیل به موزه‌ای با شکوه شده است و علاقه‌مندان به فرهنگ و هنر ایتالیا را به خود جلب می‌کند در گذشته نیز مورد توجه بوده و نماد و مرکز حکومت محلی نامیده می‌شده و در سال 1872 آن را به اداره شهردار فلورانس تحویل داده‌اند. از زیبایی‌های دیگر این برج می‌توان به سه زنگ آن اشاره کرد که قدیمی‌ترین این زنگ‌ها به قرن 13 بازمی‌گردد.

 

ادامه مطلب ...