مدارک شغلی مورد نیاز برای دریافت ویزای شینگن

مدارک شغلی مورد نیاز برای دریافت ویزای شینگن

مدارک شغلی مورد نیاز برای دریافت ویزای شینگن

از مهم‌ترین مدارکی که برای اخذ ویزای شینگن لازم است می‌­توان مدارک مربوط به گواهی اشتغال و کسب و کار را نام برد که می‌­تواند نشان‌دهنده این باشد که پس از سفر به منطقه شینگن به کشور خود بازخواهید گشت. در صورتی­که کارمند هستید باید گواهی اشتغال به کار به زبان انگلیسی بگیرید یا توسط دارالترجمه، ترجمه نمائید. اگر شغل آزاد دارید جواز کسب خود را ترجمه نموده و به سفارت ارائه دهید و در صورتی‌­که صاحب شرکت یا سهامدار هستید مدارک شرکت را ترجمه و به سفارت ارائه دهید.

مدارک شغلی مانند روزنامه رسمی، جواز کسب و یا گواهی اشتغال به کار می‌­باشد که باید روی سربرگ رسمی محل کارتان و با امضای مدیر عامل شرکت باشد و نیاز است که در آن سمت شغلی، حقوق ماهانه و مدت زمان اشتغال به کار هم ذکر شده باشد. این مدارک باید به همراه ترجمه‌شان به سفارت ارائه داده شوند.

 این مدارک شغلی برای اخذ ویزای شینگن مفید می‌باشند.

برای مشاغل دولتی 3 عدد از آخرین فیش‌های حقوقی، حكم كارگزینی، كارت يا حكم بازنشستگی و اصل و ترجمه سابقه سه ماهه اخیر بیمه تأمین اجتماعی نیز برای سهولت در دریافت ویزای شینگن مورد نیاز است.

مدارک برای مشاغل خصوصی می‌­تواند جواز کسب، پروانه بهره­‌برداری، گواهینامه فعالیت صنعتی، کارت بازرگانی، آگهی تاسیس و تغییرات باشد.

اگر شغلتان آزاد است ترجمه پروانه کسب و سوابق آخرین پرداخت مالیات به همراه مهر اداره مالیات ضروری است.

اگر شاغل نیستید و یا برای شرکت خاصی کار نمی­‌کنید، مدرکی که نشان دهنده بازگشت شما باشد ارائه دهید. اگر خانم خانه­‌دار هستید و شغلی ندارید یا فرزندانی تحت تکفل دارید‌ گواهی اشتغال به کار و صورت‌حساب بانکی با تاریخ افتتاح حساب متعلق به همسر یا پدرتان الزامی‌ می­‌باشد.

اگر دانشجو هستید ارائه گواهی اشتغال به تحصیل با ترجمه رسمی آن که باید روی سربرگ رسمی دانشگاه به همراه امضای رئیس دانشگاه باشد ضروری است و برای دانش‌آموزان هم گواهی اشتغال به تحصیل باید ارائه شود.

ادامه مطلب ...