موزه تاریخ طبیعی سنکنبرگ فرانکفورت

موزه تاریخ طبیعی سنکنبرگ فرانکفورت

موزه تاریخ طبیعی سنکنبرگ فرانکفورت

موزه‌ای با حیوانات غول‌پیکر

اگر به تاریخ طبیعی یا دایناسورهای غول‌پیکر علاقه دارید موزه تاریخ طبیعی سنکنبرگ قطعاً یکی از بهترین گزینه‌ها برای بازدید است. این موزه که در شهر فرانکفورت آلمان قرار دارد و در سال 1907 ساخته‌شده و حاوی مجموعه‌ای کم‌نظیر از فسیل دایناسورها است. موزه تاریخ طبیعی سنکنبرگ، بزرگ‌ترین مرکز نمایشگاهی دایناسورهای غول‌پیکر در اروپا و دومین موزه تاریخ طبیعی آلمان بعد از موزه تاریخ طبیعی برلین است. 

undefinedنمای بیرونی موزه تاریخ طبیعی سنکنبرگ فرانکفورت

گنجینه‌های موزه تاریخ طبیعی سنکنبرگ

این موزه حاوی گنجینه‌های بسیاری از تاریخ طبیعی جهان است. فسیل دایناسورهای متفاوتی که چشم هر بیننده‌ای را به خود جلب می‌کند. در میان فسیل تمام این دایناسورها، یک فسیل بیشتر از بقیه مورد توجه قرار می‌گیرد. فسیلی که اکنون با گذشت سال‌های بسیار پوست زیبا و پولک‌دار آن بر روی اسکلت باقی‌مانده است. همچنین این موزه دارای مجموعه‌ی بی‌نظیری از پرندگان شامل نود هزار قطعه پوست پرنده، 5050 عدد تخم پرندگان متفاوت و هفده هزار اسکلت است. در وصف دیدنی‌های این موزه می‌توان گفت که در سال 2010 حدود 517.000 نفر از این موزه دیدن کرده‌اند.

undefinedموزه تاریخ طبیعی سنکنبرگ

سنکنبرگ، موزه‌ای برای همه

عناوین و موضوعاتی که می‌توان در این موزه مشاهده کرد فقط به فسیل دایناسورها و پرندگان ختم نمی‌شود. در این موزه می‌توانید فعالیت‌ها، اکتشافات علمی و پژوهش‌هایی که بر روی موضوعاتی همچون فسیل‌شناسی، زمین‌شناسی، زیست‌شناسی و حیات بر روی کره زمین و تکامل انسان‌ها، گیاهان و جانوران صورت می‌گیرد دیدن کنید.

undefinedاسکلت یک دایناسور در موزه تاریخ طبیعی سنکنبرگ

ساعات بازدید و امکانات موزه تاریخ طبیعی سنکنبرگ

علاقه‌مندان و گردشگران می‌توانند روزهای دوشنبه تا جمعه از ساعت 9 صبح تا 5 بعدازظهر به بازدید از این موزه تاریخ طبیعی بپردازند و در روزهای شنبه و یکشنبه موزه از ساعت 9 صبح تا 6 بعدازظهر پذیرای بازدیدکنندگان است. این موزه برای رفاه و راحتی بازدیدکنندگان مجهز به تورهایی به زبان انگلیسی و راهنمای صوتی است. گردشگران به‌طور متوسط بیشتر از سه ساعت را به بازدید از این موزه اختصاص می‌دهند.

undefined

امیر یارایی

کارشناس تولید محتوا، عاشق تجربه‌های جدید

ادامه مطلب ...