موزه علوم طبیعی بروکسل، موزه‌ای آموزنده و هیجان انگیز

موزه علوم طبیعی بروکسل، موزه‌ای آموزنده و هیجان انگیز

 موزه علوم طبیعی بلژیک، سفر به تاریخ

موزه علوم طبیعی بلژیک موزه اختصاصی تاریخ طبیعی است که در بروکسل واقع شده است. موزه بخشی از موسسه علوم طبیعی بلژیکی است. مهم‌ترین بخش آن 30 اسکلت Iguanodon فسیل شده است که در سال 1878 در Bernissart، بلژیک کشف شدند. سالن دایناسور موزه، بزرگ‌ترین سالن موزه جهان است که به طور کامل به دایناسورها اختصاص داده شده است. یکی دیگر از بخش‌های معروف، استخوان Ishango است که در سال 1960 توسط ژان د هینزلین د براووکورت در کنگو بلژیک کشف شد. موزه همچنین دارای یک بخش تحقیقاتی و یک نمایشگاه عمومی می‌باشد.

 

undefinedموزه علوم طبیعی بروکسل

موزه علوم طبیعی در تاریخ 31 مارس 1846 به عنوان نسل Musée de Bruxelles از سال 1802 تأسیس گشت. این مجموعه بر اساس کالکشنی که شاهزاده چارلز الکساندر لورن از قرن هجدهم ساخته بود، ایجاد شده است. دانشمند و سیاست‌مدار بلژیکی، برنارد دو بوستون گیزنیجی به عنوان اولین مدیر موزه در سال 1846 انتخاب شد و او در این مراسم 2474 پرنده از مجموعه خود را به این موزه اهدا نمود.

undefinedبرنارد دو بوستون گیزنیجی اولین مدیر موزه علوم طبیعی بروکسل

در سال 1860، در طول ساخت و ساز جدید در اطراف آنتورپ، چندین فسیل ، به طور عمده از نهنگ‌ها، یافت شد و آن‌ها در موزه به نمایش گذاشته شده‌اند. این موزه همچنین اسکلت‌های نهنگ غول پیکر (Balaena mysticetus) و نهنگ آبی جوان (Balaenoptera musculus) که هنوز هم در حال نمایش هستند را دارا است. در همان سال، اسکلت یک ماموت در نزدیکی لیر کشف شد و باستان شناس François-Joseph Scohy، با اقدامی فوری آن را حفظ و به موزه، جایی که آن را از سال 1869 در معرض نمایش است، فرستاد. در آن زمان، تنها یک اسکلت دیگر از ماموت در نمایشگاهی در موزه سنت پترزبورگ در روسیه وجود داشت.

 

undefined

اسکلت ماموت در موزه علوم طبیعی بروکسل

در سال 1878، بزرگ‌ترین یافته از فسیل های Iguanodon تا به امروز در یک معدن ذغال سنگ در Bernissart، در Hainaut، بلژیک رخ داده است. حداقل 32 اسکلت Iguanodon (Iguanodon bernissartensis) در عمق 322 متر (1،056 فوت) کشف شد، که 30 مورد آن به موزه انتقال یافت. در کنار اسکلت Iguanodon ، باقی‌مانده‌ی گیاهان، ماهی، و دیگر خزندگان، از جمله crocodyliform Bernissartia نیز یافت شد.

در سال 1950 تعدادی ساختمان مدرن به خانه‌های نمایشگاهی و انبارهای ذخیره‌سازی اضافه شد، و نیز مکان‌هایی برای موسسه علوم طبیعی سلطنتی بلژیک که مرکز تحقیقاتی آن اکنون موزه است، ساخته شد. از سال 2007، سالن دایناسور به طور کامل بازسازی شده و بزرگ گشته و با حدود 4580 متر مربع بزرگ‌ترین سالن دایناسور در جهان است. هر ساله نمایشگاه های موقت در کنار نمایشگاه های دائمی در این موزه برگزار می گردد.

نمایشگاه‌های دائمی

کشف طبیعت در موزه علوم طبیعی در بروکسل، که در آن شما می‌توانید ماهیت انسانی، تکامل و زیست شناسی خود را در گالری جدیدی از بشریت کشف کنید. شما می‌توانید با Iguanodons Bernissart معروف در بزرگ‌ترین گالری دایناسور در اروپا ملاقات کنید، در مورد بدن انسان و چگونگی تکامل آن در گالری انسان‌های تکامل یافته آموزش ببینید و در گالری تکامل به زمان گذشته برگردید. همچنین می‌توانید در مورد گونه‌های شهری در Biodiver City بیابید، نمونه‌هایی را که تاریخ 250 ساله سالن علوم طبیعی را نشان می‌دهد، مشاهده نمایید و به تماشای بلورهای شگفت انگیز در سالن معدنی بنشینید.

نمایشگاه‌های دائمی که همواره در این موزه برپا بوده و شما می‌توانید از آن‌ها بازدید نمایید عبارتند از:

·       سالن دایناسور: با اسکلت Iguanodon معروف جهان (30 اسکلت تقریبا کامل)

·       از مردان و ماموت‌ها: در مورد تکامل انسان و در مورد آخرین عصر یخبندان در اروپای غربی.

·       گالری پستانداران: پستانداران تازه و منقرض، از جمله تایلاسین.

·       قطب شمال و جنوب: دیدگاه دو جهان متفاوت در یک تونل شیشه‌ای (Plexi).

·       سالن نهنگ: اسکلت نهنگ‌ها، دلفین‌ها، دریاها، سیرن‌ها و مهر و موم‌ها. بخش کوچکی از سالن به نقش نهنگ‌ها در اقتصاد و قربانی‌های آن اختصاص یافته است.

·       گالری خانه صدف، آکواریوم گرمسیری و بررسی کامل از کلاس‌های پایین‌تر از بی‌مهرگان است. نزدیک دریای شمال، بازدیدکنندگان در یک تور تعاملی زندگی در اطراف ساحل و دریا را در ساحل بلژیک فرا می‌گیرند. کل مجموعه شامل 9000،000 نمونه و یکی از سه مجموعه بزرگ پوسته در جهان است. یک مجموعه بزرگ که توسط فیلیپ داوتنزبرگ جمع‌آوری شده است.

·       گالری حشرات: حشرات، عنکبوت، پوست و دیگر اعضای بدن انسان، از جمله ویواریم با نمونه‌های زنده. این مجموعه شامل 15،000،000 نمونه است که ده هزار نمونه از آن‌ها دارای ارزش‌های علمی بزرگی هستند.

·       گالری معدنی: کریستال، سنگ‌های قیمتی برش، شهاب‌سنگ‌ها و تکه‌های گران‌بها از سنگ ماه.

استخوان Ishango ، یک ابزار شمارش استخوان‌های ماقبل تاریخ است

undefined

علاوه بر این نمایشگاه‌های دائمی، نمایشگاه‌های موقت نیز همواره بسیار تعاملی هستند. در موزه علوم طبیعی بروکسل آموزش را همراه با مهیج‌ترین دیدنی‌ها تجربه نمایید.

ادامه مطلب ...