پل ایزنر اشتیگ شهر فرانکفورت

پل ایزنر اشتیگ شهر فرانکفورت

پل ایزنر اشتیگ شهر فرانکفورت
پل عاشقان

بر روی رود راین، در شهر فرانکفورت، پلی وجود دارد که پاتوق دلدادگان و مکانی دیدنی برای گردشگران است. این پل تنها پلی است که در شهر فرانکفورت و بر روی رودخانه ماین، مخصوص عابران پیاده ساخته‌شده است. پل ایزنر اشتیگ یا پل عاشقان را به‌ راحتی می‌توانید بشناسید. انبوهی از قفل‌های موجود در پل که روی هر یک از آنان اسم و یا تاریخی وجود دارد که نشان از زوجی عاشق است. مردم از شهرها و کشورهای مختلف به فرانکفورت سفر می‌کنند و در هنگام سفر همراه با یار خویش قفلی را به‌ اتفاق روی این پل می‌زنند و کلیدش را به رودخانه می‌اندازند. اولین بار مردم شهر کلن به نرده‌های پلی بر روی رودخانه راین قفل‌هایی به نشانه دلدادگی زدند. در شهر فرانکفورت اما اوضاع به همین راحتی پیش نرفت. شهرداری شهر به دلیل مسائل ایمنی و امنیت پل به دلیل وزن قفل‌ها با آن مخالفت کرد، اما سرانجام این دلدادگان و عاشقان بودند که پیروز میدان شدند و شهرداری مجبور شد این پل را که بیش از صدسال قدمت دارد دوباره‌سازی و مقاوم‌سازی کند تا امنیت آن و شهروندان و گردشگران را تضمین کند.

undefinedپل ایزنر اشتیگ شهر فرانکفورت

جاذبه توریستی به وجود آمده توسط عشاق

هرکسی که به شهر فرانکفورت وارد می‌شود و از روی پل ایزنر اشتیگ عبور می‌کند توجهش به تعداد زیادی قفل جلب می‌شود، برخی از گردشگران برای ساعاتی روی این پل می‌ایستند و به خواندن متن، نام و تاریخ روی این قفل‌ها می‌پردازند و با آن‌ها عکس یادگاری می‌گیرند. علاوه بر دلدادگان، زوج‌هایی که سال‌های گذشته ازدواج‌ کرده‌اند، در روز سالگرد ازدواجشان به روی این پل آمده و برای پایداری زندگی مشترکشان قفلی به نرده‌ها می‌زنند. برخی از افرادی که از معشوق خود جدا افتاده‌اند یا جدا شده‌اند به‌عنوان اثبات علاقه و دوستی نیز قفلی به این قفل‌ها می‌افزایند.

undefined

موقعیت پل ایزنر اشتیگ

پل ایزنر اشتیگ در نزدیکی مرکز شهر فرانکفورت قرار دارد، اگر از دوستداران پیاده‌روی هستید می‌توانید با استفاده از آن به بسیاری از مراکز دیدنی شهر نظیر کلیسای سنت بارتولومیو، کلیسای ارتدکس سنت نیکلاس، موزه فرهنگ‌های جهان و بسیاری دیگر از دیدنی‌های شهر دسترسی داشته باشید.

امیر یارایی، کارشناس تولید محتوا، عاشق تجربه‌های جدید

ادامه مطلب ...