کاخ اوفیتزی در فلورانس بزرگترین موزه ایتالیا

کاخ اوفیتزی در فلورانس بزرگترین موزه ایتالیا

کاخ اوفیتزی در فلورانس بزرگترین موزه ایتالیا:

در طول تاریخ هنرمندان زیادی در دامان فلورانس شکوفا شدند که آثارشان را در کاخی مجلل جمع‌آوری کرده و به آن بنا، گالری اوفیتزی می‌گویند. این گالری افتخار آن را دارد که مجسمه‌های افرادی چون؛ رافائل، میکل‌آنژ و داوینچی را در خود به یادگار داشته باشد. اگر روزی به فلورانس سفر کردید و به فرهنگ و هنر ایتالیا علاقه‌مندید، دیدن این موزه را از یاد نبرید.

undefinedنمایی از کاخ اوفیتزی

بازدید از موزه اوفیتزی در فلورانس یک روز زمان می‌برد:

اگر شما بخواهید از موزه مجلل فلورانس که 45 سالن دارد، دیدن کنید باید یک روز زمان بگذارید که این نشانه‌ای از شکوه این کاخ موزه است. مطمن باشید که شما در طول این مدت مسحور زیبایی و هنر هنرمندان ایتالیا می‌شوید که هیچ‌گاه تصویر آن از ذهن شما پاک نخواهد شد. پیشنهاد می‌شود که در ابتدای موزه از نقشه راهنما استفاده کنید و قبل از بازدید مسیر خود را مشخص کنید تا آثار مهم موزه را از دست ندهید.

undefinedموزه اوفیتزی در فلورانس باشکوه‌ترین موزه ایتالیا

 

سالن هشت ضلعی محبوب Tribuna در موزه اوفیتزی در فلورانس:

به دوست‌داران هنر نقاشی پیشنهاد می‌شود بازدید از سالن هشت ضلعی تریبونا را از یاد نبرند. این سالن اعجاب انگیز از رنگ، نقاشی‌های مشهور و نفیسی را به نمایش می‌گذارد و علاوه بر آن، جواهراتی را نیز به رخ می‌کشد که به دستان ظریف هنرمند ایتالیایی به نام، فرانچسکو مدیچی Francesco I de' Medici خلق شده است. از علاقه‌مندان به هنر نقاشی دعوت می‌شود که از سالن‌های انتهای گالری نیز که مملو از نقاشی‌های پرتره هلندی است، دیدن کنند.

undefinedتلفیق زیبای نور و هنر در کاخ موزه اوفیتزی در فلورانس

هر ساله دو میلیون بازدید کننده از موزه اوفیتزی در فلورانس:

آماری که از بازدیدکنندگان کاخ موزه اوفیتزی در فلورانس منتشر شده هر ساله دو میلیون نفر است که آمار بسیار قابل توجهی در صنعت جذب گردشگری است که این کاخ موزه از آن خود کرده و می‌توان با این وجود نتیجه گرفت که این کاخ موزه پربازدیدترین موزه در تمامی ایتالیا است. خوشبختانه دولت نیز امکانات بازسازی و مرمت در اختیار موزه قرار داده و در سال 2016 کاخ موزه اوفیتزی بازسازی و مرمت شده است و پذیرای گردشگران است.
undefined

راهرویی از موزه عظیم اوفیتزی در فلورانس

تاریخ هنر ایتالیا خلاصه شده در موزه اوفیتزی در فلورانس:

اگر می‌خواهید سیری از تاریخ هنر را در ایتالیا به صورت مجسم شده و خلاصه ببینید، بازدید از موزه اوفیتزی فلورانس، بهترین انتخاب است. شما از نقاشان و هنرمندان قرون 14، 15 و 16 را شاهد هستید و تحولات عظیمی که در هنر غرب ایجاد کردند تا منجر به شکوه رنسانس شد و جالب است بدانید که مهد تولد رنسانس را نیز فلورانس دانسته‌اند.

undefinedغروب فلورانس از نمایی در کاخ موزه اوفیتزی

 

 راضیه احسان زاده فرد؛ دانشجوی دکترای زبان و ادبیات فارسی، می‌نویسم و مانا میمانم!

ادامه مطلب ...