کلیسای جامع سنت بارتولومیو فرانکفورت

کلیسای جامع سنت بارتولومیو فرانکفورت

کلیسای جامع سنت بارتولومیو

فرانکفورت را می‌توان قلب اروپا نامید، این شهر قدیمی که تقریباً در مرکز اروپا و در کنار رود ماین در آلمان قرار دارد، شاهد رویدادهای بسیاری در طول تاریخ بوده است. یکی از مکان‌هایی که در این شهر رویدادهای تاریخی مهم و بسیاری در آن برگزارشده کلیسای جامع سنت بارتولومیو است. از مهم‌ترین رویدادهای برگزارشده در کلیسای جامع سنت بارتولومیو، می‌توان به تاج‌گذاری امپراتور مقدس روم در سال 1356 و تاج‌گذاری پادشاهان آلمان مابین سال‌های 1562 تا 1792 اشاره کرد.

undefinedنمایی از کلیسای جامع سنت بارتولومیو

بنای کلیسای جامع سنت بارتولومیو

ساخت این کلیسا در قرن سیزدهم میلادی شروع شد و بنا به نیاز در طول زمان بخش‌های دیگری ساخته و به بنای اصلی اضافه شد. بنای این کلیسا که 95 متر ارتفاع دارد و از ماسه‌سنگ قرمز رنگ و به سبک معماری گوتیک ساخته‌شده، هنوز هم در شهر آسمان‌خراش‌ها جلوه و زیبایی خاصی دارد. این کلیسا تنها ساختمانی است که در جنگ جهانی دوم و بمباران فرانکفورت سالم مانده است و ساختمان آن همان ساختمان قدیمی است.

undefined تصویری از داخل کلیسای جامع سنت بارتولومیو 

داخل کلیسای جامع سنت بارتولومیو

داخل کلیسای جامع سنت بارتولومیو با کلیساهای معمولی که در کشور آلمان مشاهده می‌کنید تفاوت دارد و در آن آثار هنری متعددی وجود دارد. از جمله این آثار می‌توان به مجسمه مسیح که در سال 1509 میلادی به دست هانس بکوفن طراحی و ساخته‌شده و در زیر برج کلیسا قرار دارد، مجسمه مریم خفته که در سال 1434 ساخته‌شده و در محراب قرارگرفته است و سنگ‌قبر شاه گونتر شوارتزبورگی که سال 1349 در فرانکفورت درگذشت اشاره کرد. از دیگر قسمت‌های زیبا و دیدنی این بنا می‌توان به دیواره‌هایی که با سنگ‌های زیبا تزئین شده، محراب‌های زیبا و متعدد با دیوارهای حکاکی شده و قدمتی در حدود 6 قرن دارند اشاره کرد. مهم‌ترین یادگار موجود داخل این کلیسا عرقچین سنت بارتولومیو است که گروه کر رومی قدیمی بارتولومیو هنوز هم از آن استفاده می‌کند.

undefined بازدید از کلیسای سنت بارتولومیو

 بازدید از کلیسای سنت بارتولومیو

بازدید از کلیسای سنت بارتولومیو برای عموم آزاد است. مسافران و گردشگران از ساعت 8 تا 21 می‌توانند از محیط این کلیسا بازدید کرده، قسمتی از تاریخ و فرهنگ آلمان را از نزدیک مشاهده کنند و به عکاسی بپردازند.

undefined

امیر یارایی

کارشناس تولید محتوا، عاشق تجربه‌های جدید

ادامه مطلب ...