کلیسای زنان در زوریخ

کلیسای زنان در زوریخ

کلیسای فرومونستر، کلیسایی برای زنان!

در کنار دریاچه لیمت بنایی با مناره‌ فیروزه‌ای و ساعتی با عقربه‌های طلایی دیدگان را به خود جلب می‌کند. این بنا کلیسای فرومونستر است که تصویری است به جا مانده از گذشته‌ زوریخ. در سال 853 میلادی لویی دوم تصمیم گرفت تا بنایی شخصی برای نیایش دخترش هیلدگارد بسازد. این بنا پس از آن به مدت 700 سال به عنوان صومعه مورد استفاده قرار گرفت و سپس به عنوان کلیسا درهای خود را به روی عموم گشود. این سرگذشت باعث شده تا این کلیسا به نام کلیسای زنان در سوئیس شهرت یابد و امروزه همه آن را با این نام می‌شناسند.

 

برای سفر به زوریخ در تور اروپا بهار 98 همسفر باشید.

undefinedکلیسای زنان در زوریخ

زیبایی‌های کلیسای زنان در زوریخ

مناره فیروزه‌ای، پنجره‌های شیشه‌ای رنگامیزی شده به دست مارک شاگال، کلیسای زنان را به یکی از شاخص‌ترین جاذبه‌های دیدنی شهر زوریخ مبدل ساخته‌است که عکاسان و گردشگران بسیاری را به سمت خود می‌کشاند. تماشای دیوارهایی با نقاشی‌های ظریف و قدم زدن در راهروهایی با ستون‌های زیبا و محو شدن در میان نور رنگین‌کمانی پنجره‌ها در فضایی روحانی، بازدیدکنندگان را مسحور خود می‌کند.

undefinedبرج ساعت فیروزه‌ای کلیسای زنان

undefinedستون‌ها و دیوار نگاره‌های کلیسای زنان

قدم به قدم در کلیسای زنان

به محض ورود به کلیسا صدای ناقوص از برج ساعت اولین چیزی است که نظر شما برا خودش جلب می‌کند و پس از آن وارد رواق کلیسا می‌شوید که به سبک گوتیک ساخته‌شده‌ است، محراب سبک رومانسک و طاق گنبدی شکل. همچنین می‌توانید یکی از بزرگترین Pipe organ زوریخ که از 5793 نی ساخته شده است مشاهده ‌کنید که سرایندگان در مراسم‌های مذهبی با نواختن آن به اجرای خود می‌پردازند. و پس از آن وارد قسمت دیگری از کلیسا می‌شوید و می‌توانید در کنار پنجره‌های رنگی لحظاتی سپری کنید. این پنجره‌ها نماد خداوند، مسیح، 8 پیامبر و 4 نویسنده انجیل هستند، همچون عروج الیاس به بهشت، یعقوب، موسی و فرشته‌ای در حال دمیدن صور. سپس با گشت و گذار در محوطه کلیسا نقاشی‌های دیواری را مشاهده می‌کنید که روایتگر چگونگی ساخت این کلیسا، قدیسان زوریخ و داستان‌های مذهبی است. یکی از دیوارنگاره‌ها نیز تصویری از دختر لویی دوم است.

undefinedکلیسای زنان

undefinedدیوارنگاره‌های کلیسای زنان

توصیه‌های ژیوار برا بازدید از کلیسا

کلیسای زنان از ماه نوامبر تا فبریه از ساعت 10 صبح تا 5 بعد از ظهر و از ماه مارس تا اکتبر از ساعت 10 صبح تا 6 بعد از ظهر به روی عموم باز است و ورودی آن برای همه رایگان است.

قبل از ورود به کلیسا کیف دستی و وسایل بازدیدکنندگان مورد بررسی قرار می‌گیرد.

استفاده از موبایل و دروبین کاملا آزاد است ولی ورود حیوانات خانگی ممنوع است.

شما می‌توانید از راهنمای صوتی به صورت رایگان استفاده کنید و فقط باید پس از بازدید آن را جلوی درب ورودی تحویل دهید.

undefinedورودی کلیسای زنان

مسیرهای دسترسی به کلیسای زنان

این کلیسا در میدان مونسترهوف با بافت قدیمی‌اش در مقابل کلیسای گروس مونستر قرار دارد و شما می‌توانید از نزدیک ترین خطوط وسایل نقلیه عمومی برای رسیدن به آن استفاده کنید.

تراموا: خط 13، 15، 17، و 4

قطار: خط S16،  S3، S5، S6 و S8

اتوبوس: شماره 165، 31، 46 و 916

undefinedکلیسای زنان در زوریخ

شیوا محرابی
نویسنده بخش تولید محتوای ژیوار، یه ماجراجو که عاشق طبیعت و آشپزیه و دوست داره با شما جاهای دیدنی و جذاب دنیا رو کشف کنه.

ادامه مطلب ...