همه چیز درباره‌ی کلیسای سانتا کروسه فلورانس

همه چیز درباره‌ی کلیسای سانتا کروسه فلورانس

کلیسای سانتا کروسه فلورانس جان یک نفر را گرفت و تعطیل شد!

کلیسای زیبای سانتا کروسه، که در فلورانس بنا شده است، هر ساله گردشگران زیادی را از همه جای دنیا به خود جلب می‌کند. متأسفانه در چند سال اخیر این بنای فریبا، جان یکی از بازدیدکنندگان را گرفت. وجود معماری‌های قدیمی نیاز به مرمت و بازسازی دارد که اگر به آن پرداخته نشود، عواقب جبران‌ناپذیری را در پی خواهد داشت. ایتالیا نیز یکی از کشورهای پرگردشگری است که از جهت معماری باشکوه شهرتی جهانی دارد که گردشگران برای دیدن جاذبه‌های گردشگری آن در صف‌های طولانی به انتظار می‌ایستند.

undefinedکلیسای سانتا کروسه  فلورانس

کلیسای سانتا کروسه، یکی از جاذبه‌های شهری فلورانس

این کلیسا که در قرن 15 میلادی بنا شده است، یکی از مهم‌ترین مناطق تاریخی فلورانس است که پس از حادثه جان‌سپردن گردشگر 52 ساله از بارسلونا بر اثر سقوط سنگی از بالای کلیسا تعطیل شد و پس از بررسی عوامل وقوع این حادثه، وزیر فرهنگ ایتالیا این اتفاق را مورد سرزنش قرار داد. علت این حادثه نیز بر اثر سهل‌انگاری در تعمیر و مرمت این کلیسا بوده است.

undefinedنمای از سنگ مرمر، در کلیسای سانتا کروسه فلورانس

آرامگاه مردان بزرگ فلورانس در کلیسای سانتا کروسه

آرامگاه این کلیسا که مورد استقبال گردشگران است، مردانی را در خود جای داده که شهرتی جهانی دارند، از جمله این مردان می‌توان به میکل آنژ بزرگ و دانشمندی همچون گالیله و جاکینو و... اشاره کرد که در این گورستان آرام گرفته‌اند.

undefinedنمای زیبایی از کلیسای سانتا کروسه

از صورت تا معنای کلیسای سانتا کروسه فلورانس

معنای واژه سانتا کروسه: صلیب مقدس است که بر این مکان گذاشته شده است. جالب است بدانید که این بنا از بزرگترین کلیساهای فرانسیسکویی‌ها است که شهرت جهانی دارد. یکی از لقب‌هایی که به این کلیسای فاخر داده‌اند؛ لقب «معبد افتخارات ایتالیایی» است که این نام از آن جهت بوده که مردان بزرگی از ایتالیا در این مکان مقدس دفن هستند.

undefinedکلیسای سانتا کروسه فلورانس 

برای بازدید از این کلیسای زیبا، در تور ایتالیا با ژیوار همسفر شوید.

 

راضیه احسان زاده فرد

دانشجوی دکترای زبان و ادبیات فارسی، می‌نویسم و مانا میمانم!

ادامه مطلب ...