کلیسای سنت پاول، فرانکفورت | ژیوار

کلیسای سنت پاول، فرانکفورت | ژیوار

 

کلیسای سنت پاول در یک نگاه

اگر از پاسگاه مرکزی پلیس فرانکفورت به سمت جنوب حرکت کنید، یک ساختمان استوانه‌ای شکل قرمز رنگ که در کنار آن برج ساعت بسیار زیبایی خودنمایی می‌کند، دیده می‌شود. اگر انتظار دیدن یک کلیسای پروتستان معمولی را دارید کاملاً شوکه خواهید شد؛ این مکان دیگر یک کلیسا نیست. موزه‌ای برای تاریخ و دموکراسی آلمان، سالنی برای همایش‌ها و اعطای جوایز مهم و یک بنای تاریخی با 230 سال قدمت. برای ورود به کلیسا باید از برج ساعت وارد مجموعه شوید. بر روی دیوارهای این کلیسا، نقوش زیبایی توسط یوهانس گروتزک نقاشی و هنرمند آلمانی کشیده شده است. این نقاشی‌ها به تاریخ آلمان و چگونگی تشکیل اولین مجلس این کشور اشاره دارد. این نقاشی‌ها شامل تصاویری از اولین مجلس برگزارشده در این کشور، سیاستمداران، کشتی گرفتن مردم در جلوی سیاستمداران و چندین تصویر دیگر است

undefined

نمای بیرونی کلیسای سنت پول، فرانکفورت

کلیسای سنت پاول، نماد دموکراسی و اتحاد

اتحاد، آزادی و دموکراسی شما را یاد چه چیزهایی می‌اندازد؟ اگر بخواهید برای آن نماد و یا ساختمانی تعیین کنید چه ساختمانی را انتخاب می‌کنید؟ شاید در ایران میدان آزادی را بتوان نماد آزادی و دموکراسی نام نهاد، اما در آلمان قطعاً کلیسای سنت پاول شهر فرانکفورت برای مردم آلمان نماد آزادی و دموکراسی است. زمانی که در سال‌های قبل از 1848، آلمان به‌صورت ایالتی اداره می‌شد و زمامداران جنگ‌های بی‌پایانی داشتند که منجر به نارضایتی و شروع انقلابی بزرگ در آلمان شد، در این زمان جلسه‌ی بسیار مهمی در این کلیسا برگزار شد و نهایتاً در سال 1849 اولین نشست مجمع ملی آلمان در این مکان برگزار شد. درست است که دیگر سنت پاول کاربردی به‌عنوان کلیسا ندارد اما میزبان رویدادهای بسیار مهمی مانند جایزه صلح سالانه صنعت کتاب آلمان و یا جایزه ادبی گوته که هر سه سال یک‌ بار اعطا می‌شود است. همچنین موزه‌ی دیدنی و بسیار زیبایی در این کلیسا قرار دارد دارد که با بازدید از آن، می‌توانید به موارد بسیاری درباره‌ی انقلاب 1848، چگونگی متحد شدن مردم آلمان و اتحاد بین کشور و همچنین جزئیاتی در خصوص اولین مجلس دموکراتیک این کشور پی ببرید.

 

undefined

 کلیسای سنت پول، نماد دموکراسی و اتحاد

نحوه دسترسی به کلیسا

اگر به فرانکفورت سفر کردید، به یاد داشته باشید که از طریق مترو و استفاده از ایستگاه آلتسادت (Altstadt Subway) به نزدیک محل سنت پاول برسید. پس از بیرون آمدن از ایستگاه با اندکی پیاده‌روی به مقصد مورد نظر خود خواهید رسید. لازم به ذکر است که این کلیسا در منطقه کورن مارکت (Kornmarkt) واقع‌ شده است. دولت آلمان بازدید از این کلیسا را برای عموم در تمامی روزها رایگان کرده است.

امیر یارایی

کارشناس تولید محتوا، عاشق تجربه‌های جدید

ادامه مطلب ...