چگونه گواهینامه رانندگی بین المللی بگیرم؟

چگونه گواهینامه رانندگی بین المللی بگیرم؟

اخذ گواهینامه رانندگی بین‌المللی

رانندگی در هر کشور و شهری فقط در صورتی امکان دارد که شما یک مجوز رانندگی معتبر داشته باشید. بدانید که اگر از رانندگی کردن در شهر خود و شلوغی و ترافیک خسته شده‌اید و می‌خواهید به هنگام سفر خود به کشورهای دیگر از رانندگی در دل طبیعت لذت ببرید، فقط گواهینامه‌ای که دارید کافی نیست و از لحاظ زبان این گواهینامه برای افسر پلیس در کشور دیگری خوانا نمی‌باشد. پس برای رانندگی و سفر به کشور‌های دیگر، نیازمند گواهینامه بین‌المللی می‌باشید. صدور این مجوز بین‌المللی به هیج وجه پیچیده نیست و به مدارک سختی هم نیاز ندارد.

 undefined

با گواهینامه رانندگی بین‌المللی خود از رانندگی در دنیا لذت ببرید

اخذ گواهینامه رانندگی بین‌المللی آمریکا

در واقع این گواهینامه که از دولت کشور آمریکا صادر می‌شود، ترجمه‌ی بین‌المللی و رسمی از مجوز رانندگی شما است که این اجازه را به شما می‌دهد که در کشورهای دیگر با رعایت کردن قوانین آن کشور به صورت موقت رانندگی کنید. ترجمه‌ی این مجوز بین‌المللی رانندگی ترجمه‌ی اطلاعاتی است که در گواهینامه رانندگی شخصی شما وجود دارد که به 15 زبان رسمی از جمله انگلیسی، فرانسوی، اسپانیایی، روسی، عربی، چینی، آلمانی، ایتالیایی، پرتغالی، سوئدی، یونانی، کره‌ای، فارسی به چاپ رسیده است. همان‌طور که ما فرصت بی‌نظیر تجربه‌ی رانندگی در کشورهای دیگر را به شما می‌دهیم، به یاد داشته باشید که قوانین و مقررات از دولت به دولت و از کشور به کشور متفاوت است. شما برای استفاده از این مجوز رانندگی بین‌المللی موظف به احترام به قوانین محلی آن شهر و کشور هستید. این گواهینامه به صورت کتابچه‌ای هم اندازه‌ی گذرنامه و همچنین کارت هوشمند به شما تحویل داده می‌شود که از مزیت‌های این مجوز می‌توان به اینکه این مجوز بین‌المللی رانندگی به 15 زبان ترجمه شده و از دولت آمریکا در بازه زمانی سه هفته تا یک ماه صادر می‌شود، اشاره کرد و علاوه بر آن لازم به ذکر است که با به همراه داشتن گواهینامه اصلی خود و این مجوز بین‌المللی شما امکان رانندگی در تمامی کشورهای عضو سازمان ملل متحد را با رعایت قوانین آن کشور دارید.

undefined

چگونه گواهینامه بین‌المللی رانندگی بگیرم؟

اعتبار گواهینامه بین‌المللی آمریکا

این گواهینامه بین‌المللی اعتبار 10 ساله دارد، یعنی شما اجازه دارید پس از دریافت گواهینامه بین‌المللی تا 10 سال در کل کشورهای سازمان ملل بدون نگرانی رانندگی کنید. برخلاف گواهینامه‌های مرسوم در ایران این گواهینامه بین‌المللی تمدید ندارد و باید پس از اتمام تاریخ انقضا آن، دوباره روند دریافت یک گواهینامه جدید انجام شود.

مدارک مورد نیاز دریافت گواهینامه بین‌المللی:

-       کپی گذرنامه

-       کپی گواهینامه ایرانی و یا کشور مقیم (اگر در کشور دیگری جز ایران اقامت دارید) و در صورت دارا بودن، کپی گواهینامه بین‌المللی قبلی

-       کپی از امضای شخصی بر روی برگه سفید و خوانا

-       یک عدد عکس رسمی، پشت‌زمینه‌ی سفید و ترجیحا قدمت عکس قدیمی تر از 6 ماه نباشد

 

مشخصات شخصی مورد نیاز گواهینامه بین‌المللی :

-       آدرس منزل به همراه کد پستی

-       شماره تلفن منزل یا تلفن همراه

-       قد، رنگ و چشم

هزینه اخذ گواهینامه بین‌المللی آمریکا

شرکت‌های مختلفی در سراسر جهان نمایندگی صدور این ویزا را بر عهده دارند که هزینه آن حدود 180 دلار می‌باشد.

برای دریافت گواهینامه بین‌المللی آمریکا کافی است با مشاوران ما تماس بگیرید، مدارک خود را برای ما ارسال کنید تا به سرعت فرایند صدور گواهینامه بین‌المللی شما انجام شود.

به این نکته دقت کنید که برای ترجمه بین‌المللی گواهینامه باید گواهینامه شما فعال و از تاریخ انقضا نگذشته باشد.

 

 با مشاوران ژیوار تماس بگیرید. 

021-54795000         

داخلی 109            

 

 

ادامه مطلب ...