دفاتر انگشت‌نگاری ویزای کانادا کدام‌اند؟

دفاتر انگشت‌نگاری ویزای کانادا کدام‌اند؟

همه چیز درباره دفاتر انگشت نگاری ویزای کانادا

انگشت نگاری برای ویزای کانادا یکی از مهم‌ترین مراحل اخذ ویزای کانادا می‌باشد. هر شخص باید حضورا در یکی از دفاتر انگشت‌نگاری که  VACنامیده می‌شود حضور یافته و انگشت‌نگاری شود تا پرونده شخص به رسمیت شناخته شده و به جریان بیفتد. این دفاتر از خود سفارت اصلی کانادا که در آنکارا واقع شده است جدا می‌باشند. (افراد زیر 14 سال و بالای 80 سال نیازی به انگشت‌نگاری ندارند). دفاتر زیادی در سرتاسر دنیا برای انگشت‌نگاری وجود دارند. از مهم‌ترین آنها می‌توان آنکارا، استانبول، تفلیس، دبی و کشورهای اروپایی دارای دفاتر VAC را نام برد. در این بخش به معرفی این دفاتر و نکات مثبت و منفی در مورد این شهرها می‌پردازیم.

آنکارا

آنکارا در کشور ترکیه یکی از مراکز اصلی و شلوغ‌ترین مرکز برای انگشت‌نگاری ویزای کانادا می‌باشد. وقت سفارت در آنکارا شرایط پیچیده‌ای دارد که متقاضی به تنهایی نمی‌تواند این کار را انجام دهد و این کار را باید به افراد و دفاتری که در این زمینه فعالیت دارند بسپارد. آژانس ژیوار سفیر نوین جزو 10 آژانس برتر در دفتر VAC  آنکارا است و دارای سهمیه وقت (هر روزه 40 سهمیه وقت) در این شهر می‌باشد.

فاصله این شهر تا تهران با پرواز حدود 2 ساعت می‌باشد. افراد می‌توانند از پرواز مستقیم و بدون توقف ماهان ایر برای سفر به این شهر استفاده کنند و با همراهی کارگزاران ژیوار به دفتر VAC در آنکارا برای انگشت‌نگاری بروند. آدرس این دفتر:

Kavaklidere Mahalesi Ataturk Bulvari no: 154 (next to TEB Bank) Cankaya/ Ankara,Turkey

undefined

آنکارا شهری مناسب برای رفت به دفتر انگشت‌نگاری ویزای کانادا

استانبول

یکی دیگر از مراکز انگشت‌نگاری که دریافت وقت در آن الزامی است شهر استانبول می‌باشد. این شهر در مقایسه با آنکارا از نظر جذبه‌های دیدنی جذاب‌تر ولی از نظر انگشت‌نگاری شهر آنکارا بهتر از استانبول می‌باشد. زیرا سفارت اصلی کانادا در شهر آنکارا است و مدارک در آنجا بهتر و سریع‌تر بررسی می‌شود. شما می‌توانید هم به صورت آنلاین و هم به صورت دستی (PAPER BASE) مدارک خود را با گرفتن وقت قبلی به دفتر VAC این شهر برده و مراحل انگشت‌نگاری خود را تکمیل نمایید. در نظر داشته باشید که در صورت درخواست آنلاین وقت باید از قبل گرفته شود و پس از آن به دفتر VAC  در این شهر مراجعه شود. فاصله این شهر نیز تا تهران با پرواز حدودا 2 ساعت می باشد. فتر استانبول واقع در :

Cumhuriyet Caddesi kok Apt,No:193 Harbiye (Opposite of Military Musem) Sisli / Istanbul,Turkey

 undefined

انگشت‌نگاری ویزای کانادا در استانبول با وقت قبلی

تفلیس

این شهر در کشور گرجستان می‌باشد و فرد متقاضی باید از طریق سایت سفارت دریافت نماید تا بتواند به دفتر VAC در این شهر مراجعه نماید. در این شهر هم نیز می‌توان هم به صورت آنلاین و هم دستی مدارک را ارائه داد. نکته حائز اهمیت در مورد شهر تفلیس این است که برای ادامه روند گرفتن وقت سفارت در این شهر فرد متقاضی تنها 30 روز فرصت دارد تا به این شهر سفر کرده و مدارک خود را ارائه دهد. البته این نکته به ارائه مدارک به صورت آنلاین اختصاص دارد. ولی اگر فرد مدارک خود را به صورت دستی و حضوری ببرد نیاز به گرفتن وقت از قبل نمی‌باشد. فرد می‌تواند. به دفتر VAC در تفلیس مراجعه کرده و مدارک خود را ارائه دهد تا بتواند روند انگشت‌نگاری را سپری کند. فاصله این شهر نیز تا تهران با پرواز حدود 2 ساعت می‌باشد. آدرس سفارت:

12 Abuladze Street,Stlane , (Dead End) 0162,Gound Floor,Tbilisi ,Georgia

 undefined

شهر تفلیس و انگشت‌نگاری ویزای کانادا

ایروان

سفر به شهر ایروان در ارمنستان جهت اخذ ویزای کانادا از قدیم مرسوم بوده است. در این کشور نیز فرد متقاضی می‌تواند با گرفتن وقت به دفتر VAC  مراجعه کرده و مراحل انگشت‌نگاری خود را به پایان برساند. یکی از مزیت‌های انگشت‌نگاری در این شهر این است که پرواز برای این شهر در 2 روز پشت سر هم وجود دارد و فرد می‌تواند امروز به آنجا رفته و مجدد فردا به ایران بازگردد. یعنی افراد می‌توانند با یک سفر دو روزه به این شهر رفته و مراحل اخذ ویزای کانادای خورد راطی کنند. فاصله شهر ایروان تا تهران نیز با پرواز حدود 2 ساعت می‌باشد. ولی در مقایسه با شهر آنکارا طبق آمارها درصد ویزا گرفتن افراد از طریق این دفتر پایین تر از آنکارا بوده است، زیرا مدارک از این دفتر مجدد به سفارت کانادا در آنکارا فرستاده می‌شود و بررسی می‌شود. پس خیلی بهتر است که در خود شهر آنکارا انگشت‌نگاری انجام شود. آدرس دفتر VAC  ایروان واقع در :

Yerevan,10 Yazgen Sargsyan , Yerean,Armenia

 undefined

 ایروان شهری زیبا برای انجام انگشت نگاری ویزای کانادا

دبی

برای درخواست وقت در دبی نیز می‌توان به دو روش حضوری و آنلاین اقدام کرد. برای دریافت وقت حضوری باید به دفتر VAC در این شهر مراجعه کرده و همان جا وقت گرفته و مدارک را تحویل داد و برای درخواست آنلاین باید وقت از طریق سایت سفارت کانادا در دبی گرفته شود و سپس به دفتر VAC مورد نظر مراجعه شود. فاصله این شهر تا تهران با پرواز حدودا 2 ساعت می‌باشد. ولی طی سال‌های اخیر درصد ردی ویزا پس از انگشت‌نگاری در این کشور بالا رفته است. به این دلیل که خیلی از مدارک به صورت ناقص برای سفارت کانادا در آنکارا ارسال شده و باعث ردی افراد می‌شود. آدرس سفارت:

25th Floor,Shining Tower,Khalidiya St,Abu Dhabi,UAE

 undefined

 دبی، دیگر دفتر انگشت‌نگاری ویزای کانادا

برای اخذ ویزای کانادا با مشاوران ژیوار تماس بگیرید.

ادامه مطلب ...