انواع ویزای کانادا کدام‌اند؟

انواع ویزای کانادا کدام‌اند؟

با انواع ویزای کانادا آشنا شوید!

کانادا یکی از مقاصد جذاب برای سفر در سال‌های اخیر می‌باشد و با توجه به استاندرادهای بالای زندگی در آن کشوری مناسب برای مهاجران به شمار می‌رود. اما یکی از دغدغه‌هایی که برای سفر به کانادا ممکن است مطرح شود این است که کدام یک از انواع ویزای کانادا مناسب‌تر است. هدف از سفر شما به کانادا چه ارتباطی با نوع ویزا دارد؟ اگر در شناخت انواع ویزای کانادا دچار سردرگمی شده‌اید یا مایلید درمورد شرایط اخذ ویزای کانادا اطلاعات کسب کنید با ما در ادامه‌ی این متن همراه باشید.

undefined

تقسیم بندی کلی ویزای کانادا

انواع ویزای کانادا در یک تقسیم‌بندی کلی شامل دو دسته می‌باشد :

ویزای موقت کانادا

ویزای اقامت دائم کانادا

برای دریافت هر دو نوع ویزا می‌توانید به دو صورت ثبت نام آنلاین و یا مراجعه‌ی حضوری به سفارت کانادا اقدام کنید.

ویزای موقت کانادا چیست؟

ویزای موقت به نوعی از ویزا گفته می‌شود که با گرفتن آن شخص در مدت زمان محدودی اجازه ورود به خاک کانادا را دارد. این نوع ویزا انواع مختلفی دارد که در ادامه به شرح هرکدام می‌پردازیم.

ویزای توریستی کانادا

این نوع ویزا همان‌طور که از نام آن مشخص است برای اهداف توریستی صادر می‌شود. در حال حاضر این ویزا به شکل ویزای مولتی کانادا صادر و در ایران به نام ویزای 5 ساله معروف است. با داشتن این ویزا قادر خواهید بود تا زمان اعتبار ویزای خود در هر زمان و بدون محدودیت وارد کانادا شده و هر بار تا 6 ماه در این کشور اقامت داشته باشید و پس از آن حتی برای یک روز خارج شوید و پس از آن می‌توانید برای 6 ماه دیگر مجددا در کانادا اقامت داشته باشید.

ویزای تحصیلی کانادا

این ویزا به دو نوع ویزای دانشجویی و دانش‌آموزی تقسیم می شود.

ویزای دانشجویی

مدارک تحصیلی دانشگاه‌های کانادا در سراسر جهان معادل سازی شده و به رسمیت شناخته می‌شود. البته با وجود نیاز بازار کار به نیروی متخصص و جوان، بسیاری ترجیح می‌دهند در دوره‌های کوتاه مدت موسسات فنی یا کالج‌ها تحصیل کنند تا سریعتر جذب بازار کار شوند.

اگر تصمیم به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی، ارشد و یا دکترا در کانادا را دارید اما هنوز دانشگاه موردنظر خود را پیدا نکرده‌اید؛ مطلب دانشگاه‌های معتبر کانادا را مطالعه کنید.

ویزای دانش‌آموزی

برای تحصیل دانش‌آموزان خارجی در مدارس کانادا شرایط زیر لازم است :

-  حداقل چهار سال سن

-  پشتوانه مالی مناسب از سوی پدر و مادر برای پرداخت شهریه مدارس و مخارج روزمره زندگی

-  درصورت اشتغال به تحصیل،  سوابق تحصیلی و توصیه‌نامه از مدرسه

- داشتن قیم در کانادا

- داشتن ویزای دانش‌آموزی کانادا

هزینه تحصیل در مدارس دولتی این کشور برای افراد خارجی در مقطع دبستان 13000 دلار کانادا و در مقطع دبیرستان 14500 دلار کانادا می‌باشد.

ویزای همراه کانادا دو نوع است :

ویزای توریستی

والدین، همسر یا فرزندان محصل می‌توانند هم‌زمان با درخواست ویزای تحصیلی برای گرفتن این نوع ویزا با اعتبار 6 ماه اقدام کنند. همچنین اگر یکی از والدین ویزای کار یا تحصیل در کانادا را داشته باشند فرزند آنها برای درخواست ویزای تحصیلی نیازی به ارائه نامه قبولی از مدرسه را نخواهد داشت.

ویزای اجازه کار

اگر فردی به صورت تمام وقت در یکی از دانشگاه‌های کانادا مشغول به تحصیل باشد همسر وی می‌تواند درخواست ویزای اجازه کار کند. این نوع ویزا به او اجازه می‌دهد که تمام وقت و بدون نیاز به داشتن مجوز در کانادا به کار یا تحصیل مشغول شود.

ویزای اقامت دائم

اقامت دائم در کانادا از طرق مختلفی بدست می‌آید که در ادامه برخی از آنها ذکر می‌شود.

مهاجرت از طریق حرفه و تخصص فدرال

ویژه‌ی افراد تحصیل کرده با سابقه کار بیش از یک سال و دارای دانش زبان می‌‌باشد.

مهاجرت از طریق حرفه و تخصص کبک

مهاجرت به کبک برای افراد تحصیل کرده با سابقه‌ی کار بیش از شش ماه و در برخی از رشته‌ها بدون نیاز به دانش انگلیسی و فرانسه از این طریق میسر می‌باشد.

مهاجرت از طریق اخذ پیشنهاد کار

فارغ التحصیلان رشته های فنی و مشاغل مهارتی مانند جوشکاری و لوله‌کشی از طریق این روش می‌توانند با داشتن دانش اندکی از زبان اقامت دائم کانادا را دریافت کنند.

مهاجرت از طریق خود‌‌اشتغالی فدرال

 ویژه‌ی مترجمان، گرافیست‌ها، هنرمندان و بسیاری از مشاغل دیگر بدون مدرک زبان می‌باشد.

مهاجرت از روش سرمایه‌گذاری کبک

این نوع مهاجرت ویژه‌ی مدیران و کارفرمایانی است که بیش از 1,600,000 دلار کانادا سرمایه گذاری می‌کنند.

مهاجرت از طریق خویشاوندی

افرادی که خویشاوند نزدیک یا همسرشان دارای اقامت دائم کانادا می‌باشد می‌توانند اقامت دائم کانادا را دریافت کنند.

امید است که با خواندن این مطلب اطلاعات موردنظر خود را دریافت کرده باشید. اگر هنوز به اطلاعات بیشتری نیاز دارید مشاوران ما آماده پاسخگویی خواهند بود.

ادامه مطلب ...