چرا کانادا ویزای 5 ساله (ویزای مولتی کانادا) صادر می‌کند؟ | ژیوار

چرا کانادا ویزای 5 ساله (ویزای مولتی کانادا) صادر می‌کند؟ | ژیوار

دلایل صدور ویزای 5 ساله توسط سفارت کانادا

 چند سالی است که سفارت کانادا اقدام به صدور ویزای 5 ساله که به ویزای مولتی کانادا معروف شده، می‌کند اما چرا کانادا با تغییر رویه چندین ساله خود اکنون این سیستم جدید را اعمال کرده است؟ تا چند سال پیش اگر فردی قصد سفر به کانادا را داشت، ملزم به گذشتن از مسیری دشوار برای گرفتن ویزای کانادا می‌بود. ابتدا بایست درخواست وقت مصاحبه را به سفارت ارسال می‌کرد و بعد از گذشت چند ماه، وقت مصاحبه از طرف سفارت اعلام می‌شد و سخت‌گیری زیادی در اخذ ویزا صورت می‌گرفت که البته اکثر مردم به دنبال اخذ ویزای اقامتی کاناد از طریق skill worker (مهارت شغلی یا جستجوی کار) بودند و قسمتی نیز سرمایه‌گذاری را مسیری آسان‌تر می‌دانستند. در این مقاله به دلایل چرخش دولت کانادا از سیاست قبلی و تسهیل در صدور ویزای طولانی مدت کانادا یا همان ویزای مولتیپل کانادا می‌پردازیم.

چرا ویزای مولتی کانادا؟

با توجه به فراگیر شدن عصر ارتباطات و رویکرد اقتصادی دولت‌ها، کانادا در زمینه جذب بازار سرمایه دولت کانادا جزو اولین کشورهایی بود که به ارزش نیروی انسانی و میزان سرمایه‌ای که هر فرد می‌تواند وارد کشورش کند پی برد لذا با تغییر استراتژی شروع به صدور ویزای 5 ساله چند بار ورود کانادا نمود چون در گذشته هنگامی که نیروی کاری و یا پناهنده را از یک کشور دیگر می‌پذیرفت مجبور بود همه هزینه‌های آن فرد از قبیل مسکن، بیمه، خوراک، آموزش و ... را تقبل کند که در بعضی از موارد پس از چند سال اقدام به ترک کشور کانادا می‌کردند چون که به هردلیل با ذهنیتی که راجع به کشور کانادا داشتند فرق کرده بود و دیگر حاضر نبودند در کانادا زندگی کنند و زیان بسیار هنگفتی متوجه دولت کانادا می‌شد، از طرف دیگر نیرویی که تخصص کامل را در یک رشته دیده بود بجای اینکه در کشور کانادا مشغول به کار شود به کشور غیر کوچ می‌کرد.

 undefined

ویزای مولتی کانادا

یه همین دلایل دولت کانادا تصمیم گرفت که با صدور ویزای 5 ساله یا مولتیپل به کسانی اجاره ورود بدهد که از نظر مالی متوسط و مرفه رو به بالا باشند و از نظر تخصص هم در سطح بالایی قرار گیرند و همچنین کثیرالسفر  (travel history) باشند یعنی تا قبل از درخواست ویزا به کشورهای دیگر سفر کرده باشند که نشان بدهند از بنیه مالی خوبی برخوردارند و تصمیمی برای اخذ پناهندگی در کانادا ندارند مثل ویزای شنگن (کسی که ویزای شنگن یا ویزای استرالیا وانگلیس وآمریکا و...) در پاسپورت خود داشته باشد نشان می‌دهد که از لحاظ مالی توانا است و با اجرای سیاست صدور ویزای 5 ساله یک فرد ثروتمند و یا صاحب حرفه و با دانش این حق را دارد که با ویزای مولتی در سال هرچند بار بتواند به کشور کانادا سفر داشته باشد (6 ماه در سال می‌تواند اقامت داشته باشد).

undefined

جذب سرمایه توسط کانادا با صدور ویزای مولتی کانادا

ویزای مولتی کانادا، بازی برد-برد

از این طریق دارنده ویزا با سفر به اقصی نقاط این کشور به شناخت کامل از استان‌های کانادا می‌رسد و در صورت علاقه‌مند شدن به سرمایه‌گذاری یا تحصیل و خرید ملک اقدام به تغییر نوع اقامت خود می‌نماید. حاصل این خواهد بود که یک نفر با هزینه شخصی خود به کشور کانادا سفر و به صنعت گردشگری کانادا کمک شایانی می‌نماید. ورود هر توریست به یک کشور برابر است با ایجاد 8 شغل جدید به عبارتی سود هر توریست برابر است با 8 بشکه نفت که رقم بسیار خیره‌کننده‌ای است و سالم‌ترین صنعت پرسود دنیا پس از خودرو و صنعت نفت می‌باشد. با کمی تامل به حساسیت این موضوع پی می‌برید.

اگر سابقه سفر بالا و ویزای شینگن ندارید توصیه می‌کنیم برای اخذ ویزای کانادا اقدام ننمایید تا ریسک وجود ویزای رد شده در پاسپورت، متوجه‌تان نباشد. اگر قصد اخذ ویزای 5 ساله کانادا را برای خانواده خود دارید مشاوران ما می‌توانند پاسخگوی شما باشند.

ادامه مطلب ...