فرانسه، قلب تپنده اروپا کجاست؟

فرانسه، قلب تپنده اروپا کجاست؟

فرانسه، قلب تپنده اروپا کجاست؟

فرانسه با فرهنگ غنی و معماری باشکوهش، پهناورترین کشور اروپای غربی است. پایتخت آن شهر پاریس و زبان رسمی‌اش فرانسوی است. جمعیت کشور فرانسه حدودا ۶۵ میلیون نفر و واحد پول آن یورو است. فرانسوی‌ها مردمانی شاد و خون‌گرم هستند. آن‌ها معمولا تمایلی به صحبت کردن به زبانی غیراز فرانسوی ندارند. مردم فرانسه فوق‌العاده اهل مطالعه هستند و به سینما رفتن علاقه زیادی دارند. اگر از علاقمندان سفر به فرانسه هستید این مطلب را تا انتها بخوانید.

تاریخچه فرانسه

کشور فرانسه در طول تاریخ بارها شاهد جنگ‌ها و بحران‌های متعددی بوده است، اما امروزه با تاریخچه‌ای کهن و جاذبه‌های گردشگری متفاوت، یکی از پربازدید‌ترین کشورها در دنیا است که سالانه 89 میلیون نفر بازدیدکننده از سراسر جهان را دارد. فرانسه به عنوان چهارمین کشور دربردارنده آثار تاریخی و طبیعی جهان ، در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

 

اقتصاد فرانسه

فرانسه یکی از کشورهای توسعه یافته است که رتبه‌ی پنجم اقتصاد بزرگ دنیا را به خود اختصاص داده است. در بخش صنعت، یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان خودرو، صنایع هوایی، آرایشی و بهداشتی و کالاهای لوکس است. همچنین نوشیدنی‌ها و پنیرهای فرانسوی و عطرهای آن در دنیا معروف است و به بیشتر کشورهای جهان صادر می‌شود.

 

جاذبه‌های دیدنی فرانسه

تا به فرانسه سفر نکنیم، خاص بودن آداب و رسوم مردم و دلیل محبوبیت آن را در بین گردشگران جهان درک نخواهیم کرد. فرانسه برای هر نوع سلیقه‌ای چیزی برای نشان دادن دارد. هر کسی که یک بار به فرانسه سفر کند، برای دیدن دوباره‌ی این کشور، لحظه‌شماری می‌کند. زیبایی‌های طبیعی و شگفت انگیز بودن جاذبه‌های تاریخی کشور فرانسه در تمام بخش‌های شهرهای مختلف آن قابل لمس است. به هر شهر این کشور زیبا سفر کنید از فرهنگ، غذا، موزه، مد و هنر چیزی برای شگفت‌زده شدن وجود دارد.

 

قلعه پیرفوند Pierrefonds

فرانسوی‌ها می‌گویند یک روز بد در پاریس بهتر از یک روز خوب در هر جای دیگر از دنیا است. پس در ابتدا از جاذبه‌های دیدنی پاریس، شهر عشاق خواهیم گفت.

فرانسه یکی از میدان‌های نبرد در بسیاری از جنگ‌های اروپا بوده است، ولی هنوز هم بسیاری از قلعه‌های زیبا و الهام بخشش، در حومه‌ها و شهرهای آن پابرجا است که منتظر دیدار گردشگران هستند.

کسانی که به دنبال کشف قلعه‌های فرانسوی هستند از قلعه پیرفوند شاهکار معماری در جهان بازدید کنند.

undefinedقلعه‌ی پیرفوند شاهکار معماری فرانسه

برج ایفل

 برجی آهنی و بی‌نظیر ایفل با ارتفاع 324 متر نماد شهر پاریس است و بلندترین بنا در پاریس محسوب می شود. ایفل یکی از معروف‌ترین برج‌های مدرن دنیا است و برای 41 سال بلندترین سازه‌ای بود که توسط بشر ساخته شده بود.

 undefined

برج ایفل نماد کشور فرانسه

قصر باشکوه ورسای

قصر باشکوه ورسای به دستور لوئی چهاردهم در قرن 17 در شهر ورسای فرانسه ساخته شده است و یکی از بزرگترین کاخ‌های کلاسیک و سلطنتی جهان محسوب می‌شود. در این قصر باشکوه، در بیش از یک قرن 4 پادشاه سلطنتی حکومت کرده‌اند. همچنین ورسای دارای بزرگ‌ترین مجموعه باغ‌ها و فضای سبزی است که تاکنون در جهان ساخته شده است.

 undefined

قصر ورسای یکی از بزرگ‌ترین کاخ‌های سلطنتی جهان در فرانسه

کلیسای جامع نتردام

کلیسای نتردام شاهکار معماری گوتیک است، معماری گوتیک نوعی سبک معماری با دقت و ظرافت بسیار بالا است که در معماری شرقی و اسلامی نیز استفاده می‌شده است. از ویژگی‌های مهم این سبک معماری قوس نوک تیز آن است.

نتردام در جزیره‌ای در رودخانه‌ی سن قرار دارد. ساخت این بنا بیش از ۱۵۰ سال طول کشید سبک های مختلف معماری در این کلیسا کاملا مشهود است است که هر کسی را در همان نگاه اول مبهوت تزئینات نمای ساختمان با ستون‌های قوسی و عجیب و مجسمه‌های آن می‌کند. کلیسای نتردام در حال حاضر یکی از برجسته‌ترین و قدیمی‌ترین کلیساهای فرانسه است. 

 undefined

کلیسای جامع نتردام شاهکار معماری گوتیگ و قدیمی‌ترین کلیسای فرانسه

دره لویر

دره لویر منطقه‌ای دیدنی و زیبا در اطراف رود لویر در مرکز فرانسه است که در میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. در این دره رمزآلود صدها قلعه بی‌نظیر وجود دارد که هرکدام با خلاقیت‌های معماری فرانسوی‌ها عجین شده است و به طور کامل منحصربودن تاریخ فرانسه را به نمایش می‌گذارد. یکی از معروف‌ترین جاذبه‌های دره لویر قلعه جنوسو با شهرت جهانی قلعه بانوان است. قلعه جنوسو با چشم اندازی زیبا در قرن 16 بنا شده است.

undefined

دره‌ی لویر میراث جهانی فرانسه در یونسکو


آب و هوای فرانسه

آب و هوای فرانسه را می‌توان به دلیل متنوع بودن در مناطق مختلف آن به عنوان یکی از جاذبه‌های آن نام برد. بیشتر مناطق فرانسه زمستان‌های معتدل و تابستان‌های ملایمی دارد. قسمت‌های شمالی و شمال شرقی فرانسه دارای آب‌وهوای معتدل است. قسمت‌های جنوبی نیز آب و هوای مدیترانه‌ای دارند و قسمت‌های غربی فرانسه دارای اقلیم اقیانوسی است.

 undefinedآب و هوای متنوع در فرانسه

 

بهترین زمان برای سفر به فرانسه

فصل بهار و اوایل فصل پاییز زمان مناسبی برای سفر به فرانسه است. زیرا در بهار علاوه بر دلپذیر و خنک بودن هوا، شاهد سرزندگی، آواز پرندگان و شکوفه‌های سفید و صورتی در بیشتر مکان‌های فرانسه هستید. فرانسه در پاییز حس و حال خاصی دارد و آب و هوای آن اغلب آفتابی همراه با نم نم باران است.

 undefined

فرانسه در فصل بهار

ژیوار مجری تخصصی تورهای اروپا و ویزای کانادا

ادامه مطلب ...