دادن مدارک جعلی برای اخذ ویزای کانادا چه عواقبی دارد؟

دادن مدارک جعلی برای اخذ ویزای کانادا چه عواقبی دارد؟

دادن مدارک جعلی برای اخذ ویزای کانادا چه عواقبی دارد؟

کانادا کشوری است در شمال قاره آمریکای شمالی و به طور متوسط سالانه 250 هزار مهاجر می‌پذیرد. اما اخیرا تعداد این مهاجران رو به افزایش است، به همین علت مدتی است که جاعلان و سودجویان فرصتی یافتند که از این موقعیت سواستفاده کنند.

در چند ماه اخیر جاعلان و سودجویان با قرار دادن مدارک جعلی وعده‌هایی در ارتباط با ویزای کانادا می‌دهند. آنها مدارکی از جمله لیبل ویزای شنگن جعلی، مدارک شغلی جعلی، پرینت حساب بانکی جعلی در مدرک افراد متقاضی قرار می‌دهند و تنها می‌توانند از طریق آپلود مدارک به صورت آنلاین روند مسافر را به جریان بیندازند. افراد متقاضی معمولا در مورد این شرایط چیزی نمی‌دانند و هیچ گونه اطلاعاتی در مورد اینکه چه اتفاقی ممکن است برایشان پیش بیاید ندارند و عواقب این کار را نمی‌دانند.

در اخذ ویزای کانادا، تقلب ممنوع

سفارت کانادا با اعمال کنترل‌های سختگیرانه نسبت به صدور ویزای کانادا به صورت اتفاقی تعدادی از مدارک مسافران را چک خواهد کرد.

سفارت کانادا اخیرا شنگن‌های ارائه شده را از سفارت‌های اروپایی استعلام می‌کند و در صورت صحت نداشتن این ویزا فرد متقاضی به مدت 5 سال یا مادام‌العمر از ورود به خاک کانادا محروم می‌شود. همچنین تمامی مدارک جعلی ارائه شده در اداره مهاجرت کانادا (CIC) ثبت و ضبط می‌شود و حتی در صورت صدور ویزا با این مدارک در سال‌های بعد اگر فرد متقاضی برای اقامت کانادا اقدام نماید، کلیه مدارک شخص از سن 18 سالگی مورد بررسی قرار می‌گیرد و به طور قطع با مدارک ارائه شده در زمان صدور ویزای کانادا مغایرت خواهد داشت و این زمانی خواهد بود که مسافر به مدارک جعلی قبلی خود دسترسی ندارد، زیرا افراد سودجو مدارک جعلی را در اختیار افراد قرار نمی‌دهند.

دولت کانادا برای جلوگیری از این مشکلات افسرانی تام‌الاختیار در کشور خود مستقر کرده و به محض ورود مسافران در مورد اهداف سفرشان و محل اقامتشان سوالاتی خواهند کرد و در صورت قانع نشدن ایشان برای ترک کشور کانادا می‌توانند بلافاصله ویزا را ابطال کنند و این تصمیم قابل اعتراض نیست. همچنین طی چند هفته اخیر تعدادی از هموطنان علی‌رغم داشتن ویزای توریستی کانادا به دلیل بودن اسمشان در لیست سیاه از همان فرودگاه در کانادا دیپورت شدند.

ادامه مطلب ...