سفر به مجارستان

خانه اروپا مجارستان

راهنمای سفر به کشور مجارستان

نگاهی اجمالی به مجارستان و دیدنی های مجارستان

آنچه باید قبل از سفر به مجارستان بدانید؟

تاریخ مجارستان

شارل دو لاندلن نویسنده مشهور کتاب تاریخ جهانی درباره مجارستان و فرهنگ مردم آن نوشته است، مجارستانی‌ها از نژاد تورانی هستند و از آسیا به سمت اروپا آمده اند. مجارستان با مساحتی در حدود 93030  کیلومتر مربع یکی از زیباترین کشورهای توریستی در جهان است که در اروپای مرکزی قراردارد. پایتخت این کشور باستانی بوداپست و زبان رسمی مردم آن مجاری است. زنان و مردان مجارستان بسیار خلاق هستند و علاقه زیادی به موسیقی، شعر و ادبیات، هنر دارند.

مجارستان از شمال با اسلواکی و چک، از شمال شرقی با اکراین، از شرق با رومانی و از غرب با اتریش و اسلوونی از جنوب با کشورهای منحصر به فرد صربستان و کرواسی همسایه است. از مهم‌ترین شهرهای مجارستان که مورد توجه بسیاری از گردشگران قرار گرفته است می‌توان به شهرهای دبرسن، سگد، پچ، کچکمیک، گیور و بوداپست اشاره کرد.

جاذبه های گردشگری تور مجارستان

سفر به مجارستان یکی از متفاوت‌ترین و کامل‌ترین سفرها در جهان است. زیرا این کشور علاوه بر آثار تاریخی کهن با معماری ارزشمند، دارا بودن فرهنگ غنی و رفتار صمیمانه مردم و همچنین مناظر طبیعی و اعجاب‌انگیز هرکسی را حیرت‌زده می‌کند.

از جاذبه‌های تاریخی و طبیعی بی‌نظیر مجارستان می‌توان به ساختمان پارلمان مجارستان در حاشیه‌ رود دانوب با معماری خیره‌کننده، حمام‌های آب گرم، میدان قهرمانان، کلیسای سنت استفان، سنگر ماهی‌گیر با پله‌های پیچ‌ در پیچ و برج‌های خیره‌کننده، موزه ملی مجارستان، کاخ رویال، پل زنجیر، خانه اپرای دولتی، موزه‌ی هنرهای زیبا، میدان آزادی، دریاچه‌ی آب گرم هویز، قایق رانی و جت اسکی در دریاچه بالاتون، تپه گلرت، پارک شهر و رود دانوب اشاره کرد.

سوغات مجارستان

مجارستان علاوه بر زیبایی‌های منحصر به فرد خود به صنایع دست ساز و رنگارنگ و محصولات سنتی شهرت دارد. صنایع دستی باگلدوزی‌های خلاقانه و رنگی در پس زمینه ساده یکی از محبوب‌ترین سوغاتی‌های آن است. بازدیدکنندگان مجارستان آن را بدون خرید پاپریکا، چینی، زیورآلات هرگز ترک نمی‌کنند.

جشنواره های مجارستانی

بوداپست میزبان مجموعه‌ای از جشنواره‌های متنوع در طول سال است. جشنواره‌ غذاهای سنتی و نوشیدنی، جشنواره‌های موسیقی، جشنواره‌های فرهنگی، جشنواره‌های فیلم که بیشتر آن‌ها در در طول گرم‌ترین ماه سال فصل تابستان با شکوه هرچه تمام‌تر برگزار می‌شود.

ادامه مطلب ...

آب و هوای مجارستان

کشور مجارستان دارای آب و هوای معتدلی در فصل‌های مختلف سال است. معمولا تابستان‌های خنک و زمستان‌های سردی دارد. در این کشور به علت نظم در شبکه گسترده حمل و نقل عمومی نیاز به استفاده از اتومبیل‌های شخصی نیست و آلودگی هوا در آن به ندرت دیده شود.

بهترین زمان سفر به مجارستان از اسفند تا اردیبهشت است. زیرا علاوه بر آب و هوای معتدل آن، کم‌تر با جمعیت و شلوغی مواجه می‌شوید و قیمت‌‌ها تقریبا مناسب است.

شهرهای مجارستان

شهرهای مجارستان

بوداپست
تخفیف ویژه بگیرید
تخفیف ویژه برای مشتریانی که در خبرنامه ژیوار عضو شده‌اند