سفر به هلند

خانه اروپا هلند

راهنمای سفر به کشور هلند

نگاهی اجمالی به هلند و دیدنی های هلند

هلند

کشور زیبای هلند یا Netherland در اروپای غربی قرار دارد. این کشور به علت زمین‌هایی که در نزدیک به سطح دریا دارد به نام سرزمین پست هم معروف می‌باشد و هوای دائما در حال تغییر دارد. جمعیت کلی این سرزمین شانزده و نیم میلیون نفر می‌باشد که بیشتر آن ها دین مسیحیت دارند و تعداد کمی از آن ها که به یک میلیون نفر می‌رسد مسلمان می‌باشند. پایتخت این کشور آمستردام است و به منظور جدا سازی سفارت‌خانه‌ها و وزارت‌خانه‌ها از شهر آمستردام آن ها را در شهر لاهه قرار داده‌اند.

هلند در واقع از شرق با کشور آلمان همسایه است و از جنوب با بلژیک و از غرب نیز از توسط دریا با بریتانیا هم‌جوار است. شایان ذکر است که این سرزمین پست با وجود آرامشی که دارد از نظر تکنولوژی بسیار پیشرفته می‎باشد. اگر بخواهیم به طور مختصر از ویژگی‏‎های این سرزمین بدانیم می‌توانیم موراردی مانند دوچرخه سواری بسیاری از مردم و کمبود ترافیک در رانندگی، طراحی داخلی و تکنولوژی روز دنیا و هم چنین مد و فشن در هلند را به حساب بیاوریم.

 

چرا باید به هلند سفر کنیم؟

مسلما بیشتر کشورها از منظره‌های زیبا و قشنگی برخودار می باشند. اما باید برای سفر به یک کشور اطلاعات کافی را بدانیم که آیا با تصویر و یا ذهنیتی که داریم جور در می‌آید یا خیر! کشور هلند از نظر آب و هوا، هوایی سالم و تمیز دارد و از اواسط ماه مارس تا اواسط ماه می بهترین زمان برای سفر می‌باشد. بیشتر مردم این سرزمین با دوچرخه‌سواری به حمل و نقل می‌پردازند و همین امر باعث شده تا این کشور از ترافیک کمتری برخوردار شود. هم چنین شرکت‌های اتوبوسرانی GBV و Connexxion از جمله شبکه‌ی اتوبوس‌رانی هلند می‌باشند که تمامی محله شهرهای این کشور را به هم متصل ساخته‌اند.

از دیگر مواردی که برای سفر به هلند نیازمند است بدانیم داشتن لبنیات و غذاهای سنتی و مخصوص، بین‌المللی در این کشور به فروش می‌رسد هم چنین به بازار گل متنوعی که در آن هر گل و بذری را می‌توان بیابیم می‌توان اشاره نمود. لاله‌های نارنجی هلند را می‌توانیم از کمیاب‌ترین لاله‌ها بدانیم. هم چنین کشور هلند امروزه یکی از کشورهای پیشرفته از نظر تکونولوژی و مدرن می‌باشد و یکی دیگر از موارد سفر به هلند فستیوال‌های موسیقی سالانه و هنر هم می‌باشد. . 

ادامه مطلب ...

آب و هوای هلند

آب و هوای هلند، از نوع آب و هوای معتدل دریایی می‌باشد. درجه هوای این سرزمین در زمستان به ندرت به زیر صفر می‌رسد و اگر هم برسد بیشتر از یک یا دو روزی زیر صفر نخواهد ماند. در تابستان نیز در گرم‌ترین روزهای سال درجه دما به ندرت به 30 درجه خواهد رسید و به طور کلی می‌توان آب و هوای این کشور را نسبت به آلمان گرم‌تر بدانیم. گفتنی است که تقریبا آب و هوا در سرتاسر این سرزمین یکسان می‌باشد و اختلاف دما در هر شهر به بیشتر از 3 درجه نمی‎رسد. آب و هوای این سرزمین پست به علت واقع نبودن کوه و ارتفاعات وضعیت دائمی ندارد و همیشه در حال تغییر می‌باشد. یک نوع هوای بارانی که هرگز ما در ایران نمی‌توانیم آن را تجربه کنیم باران پودری مانند می‌باشد که فقط در هلند می‌توانید آن را تجربه کنید و با صرف یک قهوه‌ی تلخ و یا چای از این باران خاص و منحصر به فرد بهرمند شوید.

شهرهای هلند

شهرهای هلند

آمستردام
تخفیف ویژه بگیرید
تخفیف ویژه برای مشتریانی که در خبرنامه ژیوار عضو شده‌اند